Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi,
Haberler / Sektörel Haberler / Emlak Vergisi'nde son gün 30 Kasım

Emlak Vergisi'nde son gün 30 Kasım

Sektörel Haberler 21.11.2020 10:49

Yılda iki dönem olarak alınan Emlak, İşyeri Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ile İlan Reklam Vergisi’nin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım.

Mali Hizmetler Müdürlüğü, vatandaşların gecikme zammına maruz kalmamaları ve mağduriyet yaşamamaları için vergilerini, 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri çağrısında bulundu. 

Mükellefler, vergi ödemelerini, belediye hizmet binasının yanı sıra Halkkent Mahallesi´nde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi´ndeki veznelerden nakit ve kredi kartıyla yapabilecek.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Toroslar Belediyesi'nin veznelerinde ödemelerini yapan mükellefler, belediyenin 'toroslar-bld.gov.tr' internet adresinde bulunan e-belediye sistemi üzerinden de işlemlerini online gerçekleştirebilecek vatandaşlardan ödemelerini son güne bırakmamalarını ve bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Toplum sağlığını korumak adına salgına karşı sıkı tedbirler aldıklarını belirten Başkan Yılmaz; "Sosyal mesafenin önemli olduğu bu dönemde hemşehrilerimizden isteğimiz yoğunluk oluşmaması için vergi ödemelerini son güne bırakmamalarıdır" dedi.

Posta