zeytinburnu konut fiyatları

Zeytinburnu'nda konut fiyatları inişli çıkışlı ilerliyor!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 17.02.2016
Şehrin merkezi noktasındaki Zeytinburnu'ndaki projelerde ortalama metrekare satış fiyatı 7 bin 392 lira oldu.
Son dönemde konut sektörünün yoğun ilgi gösterdiği Zeytinburnu'nda yeni projeler hayata geçmeye devam ediyor. Ancak geçmiş dönemdeki hızın biraz uzağında seyreden dönemde fiyatlarda da değişiklik söz konusu.

Özellikle 2014'ün ilk çeyreğinde 10 bin lirayı aşan metrekare ortalaması bugünlerde 6 bin 900 lira seviyelerinde seyrediyor. Özellikle 2011'den başlayıp 2014'ün sonuna kadar devam eden yükselişte The İstanbul Veliefendi, The İstanbul Residences, Onaltı Dokuz, Real İstanbul, Ottomare gibi birçok projenin payı var. Geliştirici firmalar bazında rakamlar bu şekilde seyrediyor. 2015'in Ocak ayı ile ile 2016'nın Ocak ayı arasında satıştaki projelerin ortalama metrekare rakamı 7 bin 392 lira olarak belirlendi.

zeytinburnu bölgesinin havadan görünümü

Yeni projeler fiyatları yükseltecek

Son dönemde yeni proje arzının yavaşlaması, Zeytinburnu bölgesinde rakamların gerilemesinde önemli etkilerden birisi olarak gösterilebilir. Ancak Büyükyalı İstanbul, Yedi Mavi Zeytinburnu gibi lüks projelerle birlikte Emlak Konut GYO'nun sahibi olduğu Zeytinburnu Askeri Lojmanlar arsasında inşa edilecek proje rakamları yeniden yukarıya çekecek.

Kiralar yükseliyor

Bölgedeki apartman bazında satış fiyatları incelendiğinde ise ortalama metrekare rakamları 3 bin 125 lira bandında ilerliyor. Son 1 yılda bölgedeki ortalama metrekare kira fiyatı ise 15 lira civarında. Ayrıca Zeytinburnu'nda konut amortisman süresi ise 17,6 yıl olarak ölçüldü.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

zeytinburnu konut fiyatları zeytinburnu konut projeleri zeytinburnu satılık daire zeytinburnu kira fiyatları