Büyükyalı İstanbul / Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul

Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul firmasının Büyükyalı İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
zeytinburnu ilçesi

Zeytinburnu ilçesi ulaşım yatırımlarıyla değerini katlıyor

Sektörden Haberler Emine Pile 25.09.2016
Sanayi alanlarının dönüşümü ve denize olan kıyısıyla yıldızı parlayan ilçelerden Zeytinburnu, yeni yatırımlarla cazibesini artırmaya devam ediyor.
Markalı konut projeleriyle kentsel dönüşüm çalışmalarında hızla yükselişini sürdüren Zeytinburnu hattı, ulaşım yatırımlarıyla da değerlenmeyi sürdürüyor. Konut alıcısının son yıllardaki gözdelerinden olan Zeytinburnu-Kazlıçeşme bölgesinde gayrimenkul yatırımcısı da yer arayışını devam ettiriyor. 

Eva Gayrimenkul Değerleme  araştırmasına göre, Zeytinburnu-Merter-E5 aksında dairelerin birim metrekare fiyatları 3 bin liradan, 25 bin liraya kadar çıkıyor. Sahil hattında başlangıç 6 bin lirayı geçti. E-5 çevresinde fiyatlar 5 bin-12 bin lira arasında değişiyor. 

Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesi olarak bilinen Kazlıçeşme'deki 111 bin metrekarelik arsa üzerine kurulan Büyükyalı İstanbul projesi Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul tarafından hayata geçiriliyor. 

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Sirkeci'den başlayan ve Yeşilköy-Florya hattını takip ederek Çekmece'ye kadar uzanacak olan yeni yaya-bisiklet yoluyla birlikte sahil şeridinde yapılan yeni düzenlemelerle 30 kilometreyi bulan bu alanı ise ‘Tıpkı Miami' olarak nitelendiriyor. Akbalık, “Düzenlemeler, Miami'de olduğu gibi insanların yürüyüş ve koşu yaptığı, su sporlarıyla uğraştığı, bisiklete bindiği, kaykayla gezdiği bir sahil şeridine dönüştürecek” dedi. 

Ulaşımın kesiştiği aks

Bir zamanların tekstil fabrikaları, deri sanayi sitelerinin merkezi olan ve Merkezefendi ile Topkapı'yı da içine alan Zeytinburnu'nda sanayi dönüşümü hareketliliği artıyor. Pek çok proje, sanayi alanlarının, imalathanelerin, fabrikaların dönüşümüyle hayata geçiriliyor.

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, günümüzde eski ve yıpranmış yapılanmaların mevcut olduğu bölgede konutların orta ve orta-alt gelir grubuna hitap ettiğini, ulaşım olanaklarının çeşitlenmesiyle orta ve orta-üst gelir seviyesine yönelik projelerin artığını ifade ediyor. 

Bölgede belediyenin öncülüğünde çeşitli mahallerde ise yerinde dönüşüm çalışmaları için planlar yapılıyor. Yazıcı, Türkiye'nin en büyük şehir parklarından biri olarak planlanan Çırpıcı Şehir Parkı ve Marmaray ulaşım hattı sayesinde, bölgede bulunan gayrimenkullerde değer artışları yaşandığını ifade ediyor. Avrasya Tüneli de bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor. Ayrıca bölgenin Atatürk Havalimanı'na, Topkapı Sarayı'na, İstanbul karayolu ulaşımının iki ana arterinden biri olan E-5 karayolu ile TEM otoyoluna yakınlığı bölgenin yeni bir merkez olma potansiyelini güçlendiriyor. Bakırköy ve Yenikapı İDO iskeleleri gibi farklı ulaşım seçenekleri de yine bölgeyi öne çıkaran özellikler arasındaki yerini alıyor.

Zeytinburnu yatırımları Zeytinburnu'ndaki projeler