Ferko Signature / Ferko İnşaat

Ferko İnşaat firmasının Ferko Signature projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Zeynep Fıratoğlu

Zeynep Fıratoğlu, "İnşaat dünyasının patronları çok centilmen"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.03.2015
inşaatın patronları, kadınların dünyasında da bir o kadar centilmen ve efendi olarak tanınıyor.
Bir bina var etmenin dayanılmaz cazibesini gün be gün benliklerinde hisseden inşaatın patronları, kadınların dünyasında da bir o kadar centilmen ve efendi olarak tanınıyor.

Güç gerektiren bir ortamda var olma savaşı veren inşaat dünyasının erkek oyuncuları hanımlara da gereken önemi veriyor ve onların işleri kolaylaştırıcı kararlar almaktan çekinmiyor. Hanım yöneticilerin ve çalışanların üstlerinden her zaman saygı gördüğünü dile getiren Ferko İnşaat'ın Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Zeynep Fıratoğlu, asıl sorunun diğer sektörlerde olduğunu ifade ediyor.

Kadınların önemi burada tavan yapıyor

Daha önce farklı sektörlerde görev aldığını söyleyen Fıratoğlu, inşatta kadına diğer sektörlerde olmadığı kadar önem verilmediğinden söz ediyor. Fıratoğlu devam ederek, “Bizim sektörde dışarıdan görünenin tersine hanımlara fikirleri sorulur. Mantıklı teklifler kabul görür. Çalıştığım sektörler içinde hanım fikrine en çok önem veren patronları burada gördüm” diyor.

Sektör içinde hanımların insan kaynakları, idare, kurumsal iletişim, satış ve pazarlama nispeten daha kolay işlerle uğraştığını söyleyen Fıratoğlu, “Erkekler ağır işlerde çok zorlanıyorlar. Bizim konularımız onlara naif geliyor, yanımıza geldiklerinde dinlenmiş gibi oluyorlar. Bu açıdan hanımlar şanslı” diye konuşuyor.

İnşaatın patronları gibisi bulunmaz

Hanımlar konusunda diğer sektörlerde sorun olduğunu belirten Fıratoğlu, “Patronlar hanımlara çok değer veriyor. Nazik ve saygılı davranıyorlar. Fikirlerine önem vererek karar aldıklarını bu sektörde gördüm. Üstelik bizim hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Tanıştığım yönetim kurulu başkanlarının hepside çok düzgün davranır. Yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışırlar” dedi.

Hanımlar inşaat dünyasından çekinmesin

Son olarak sektöre girmek isteyen ama çekinen hemcinslerine seslenen Fıratoğlu, “Sektöre girecek hanımlara korkmamalarını öneriyorum. Ne kadar çok hanım çalışan olursa o kadar iyidir. Tabi işin başında egolarını bir kenara bırakmaları gerekiyor” diyerek sözlerini noktalıyor.

İletişim Bilgileri
Telefon : 0212 268 11 44
Web : http://ferkosignature.com/

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Zeynep Fıratoğlu Ferko İnşaat Ferko inşaatta topuk tıkırtıları Ferko Zeynep