Fikirtepe Kentsel dönüşüm görseli

Yeşil İnşaat’ın Fikirtepe’deki ortağı Ortadoğu Grup çıktı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 06.02.2015
Beylikdüzü’nde geliştirdiği Innovia projesi ile adını duyuran Yeşil İnşaat’ın Fikirtepe’deki ortağı Ortadoğu Grup çıktı.
İnnovia Beylikdüzü, Faco Tower Levent, Jade 1 Zekeriyaköy gibi projelerle ismini duyuran Yeşil İnşaat'ın Fikirtepe'de 11 dönüm arsa üzerinde geliştirdiği projesinin ortağı Ortadoğu Grup çıktı. Daha önceki açıklamalarda 2015 yılında Fikirtepe ve Eyüp'te iki yeni projeye çıkacağını duyuran Ortadoğu Grup'un bölgede hangi projeyi geliştireceği de belli oldu. 

500 konut olabilir

Rezidans konutlar ve ticari birimlerden meydana gelecek olan projede 45 bin metrekare satılabilir inşaat alanının olması bekleniyor. Ticari alanlar için 3 bin metrekarelik bir alan ayırmayı planlayan ortaklık, geriye kalan kısımda 400-500 civarında konut yapacak. Bu projede satışların kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

Projede ortaklığın yüzde 50-50 olduğu öğrenilirken Yeşil Holding bünyesinde çalışmaların devam ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. İsminin “Innovia Fikirtepe” konması beklenen projede değişikliğin olup olmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Görüşmeler devam ediyor

Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalarda her iki firma da hak sahipleri ile görüşmelere devam ediyor.
 

 

Yeşil İnşaat Fikirtepe Ortadoğu Grup Fikirtepe Innovia Fikirtepe