tahir-tellioglu

"Yeni Tip İmar Yönetmeliği'nin ertelenmesi olumlu"

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 28.11.2016
İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, Yeni Tip İmar Yönetmeliği'nin 6 ay daha ertelenmesinin sektöre olumlu yansıyacağını açıkladı.
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından ertelenen Yeni Tip İmar Yönetmeliği'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Söz konusu Yönetmelik 30 Haziran 2017'ye kadar ertelendi. Bu ertelemeyle birlikte inşaat şirketleri yüzde 25 ek emsal hakkı sağlayan uygulamadan 6 ay süreyle daha faydalanabilecek.

UYGULAMA İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ UMUTLANDIRDI

İMKON Genel Başkanı Tellioğlu, uzun zamandır sektörü endişeli bir beklenti içerisine sokan Yönetmeliğin 6 ay daha erteleniyor olmasının inşaat sektörünü umutlandırdığını söyledi.

İnşaat sektörünün son dönemlerdeki kırılmalar ve dövizdeki aşırı kur artışından dolayı durağanlaştığının altını çizen Tellioğlu, “Biz İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu olarak mevcutta düzenlenmiş ve uygulaması 3. kez ertelenmiş bu Yönetmeliğin sektör bütünlüğü içinde imar kanunu ile hak ve eşitlik ölçüleri çerçevesinde yeniden düzenlenerek, uygulamaya girmesini talep ediyoruz. Bu ertelemeyi geçici de olsa olumlu buluyoruz” diye konuştu.

yeni tip imar yönetmeliği yeni tip imar yönetmeliği nedir