Fİ YAPI, EMLAK,KONUT

Yeni projesi için reklamlara başladı

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 02.06.2015
Esenyurt’taki skandal projeyle binlerce kişiyi mağdur eden Fi Yapı yeni TV reklamıyla yine sahneye çıktı.
İstanbul Esenyurt'ta tamamlanamayan konut inşaatları sonucunda binlerce kişiyi mağdur eden, geçtiğimiz aylarda da ‘iflas erteleme' alan Fi Yapı yine sahneye çıktı. Kayyumun yönettiği Fi-Yaka Kırıkkale ve Bahçeşehir'de Fi-Side Projesi projeleri için reklam filmi yayımlamaya başlayarak elinde bulunan mevcut stoğunu satmaya çalışıyor. Firma bünyesinde inşaat çalışmaları devam eden ve tamamlanan bazı projelerin yer aldığı, teslim noktasında ve satış aşamasında olan bazı ticari birimler ve konutlar için satışlara başlandığı Fi Yapı internet sitesi üzerinde duyurularla açıklanıyor. 1028 konutluk Fi-Yaka Kırıkkale ve 3 bin 100 konutluk Bahçeşehir Fi-Side projesinin 2016 yılında tamamlanacağı bilgisi veriliyor. Şirketin yeni iletişim bilgileri de web sitesinde yer alıyor.

DAVALAR SÜRÜYOR

İnşaat sektöründe son yılların en büyük iflas davalarından biri Fi Yapı'nın davası oldu. Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan, İstanbul, Sakarya ve Kırıkkale'deki projelerinden yaklaşık 20 bin daire için vatandaşlardan para toplayıp projelere başlamasına karşın bunları bir türlü teslim edememişti.

2012'de mahkemeye başvurup iflas erteleme talebinde bulunan İnan'ın şirketi Fi Yapı'ya mahkeme üç ayrı kayyum atamıştı. O günden bugüne dairelerini teslim alamayan vatandaşlar tarafından açılan davaların sürdüğü belirtiliyor.

Fİ YAPI EMLAK KONUT