Nihat Özdemir

Yeni havalimanının yüzde 25’i tamam

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 13.05.2016
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3. havalimanının yüzde 25'inin tamamladıklarını açıkladı.
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25'ini tamamladıklarını, 1.8 milyar euro'luk da harcama yaptıklarını söyledi.

3. Havalimanı'nda çalışmaların hızla devam ettiğini, 2018'in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını anımsatan Özdemir, AA'ya yaptığı açıklamada, bu hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, beraberindeki 4 bakan ile birlikte yeni havalimanına gittiğini hatırlattı.

Metro ve yollar yetişecek

Özdemir, Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, “Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız  bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı” dedi. Söz konusu toplantıda yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018'de havalimanın açılışına yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi. Yeni havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi.

Nihat Özdemir Limak Holding İGA 3. Havalimanı