Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi'ne Gayrimenkul Geliştirme-Yönetimi bölümü!

Sektörden Haberler 14.04.2017 12:43

Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri açıldı.

Türkiye'nin ilk yüksekokullarından biri olma özelliği taşıyan Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Gümrük İşletme Bölümünün yanı sıra Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri açıldı.

Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek ve YGS -6 puan türünden öğrenci alacak.

İş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirme amacı doğrultusunda, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahip olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, alanlarında uzmanlaşan ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkanı sağlayan stajlar ile etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerini kazanan öğrenciler yetiştiriyor.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Gümrük İşletme bölümlerinde okuyan öğrenciler; gayrimenkul değerleme uzmanlığı, konut değerleme uzmanlığı, gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazır olarak mezun oluyor. Bu sayede mezunlar gerekli temel donanım ile iş hayatına zaman kaybetmeden atılabiliyor.