İTO'NUN Emlak Fauarı'nda tanıttığı Yaşayan İstanbul Maketi

Yaşayan İstanbul Maketi, Emlak Fuarı’nda tanıtıldı!

Sektörden Haberler Emine Pile 04.11.2015
Gayrimenkul sektörünün öncü konut ve işyeri projeleri, CNR Emlak Fuarı’nda görücüye çıkarıldı. ‘Yaşayan İstanbul Maketi’ ise İTO'nun sürprizi oldu
Emlak sektörünün önde gelen firmalarının dev projelerinin yer aldığı ‘CNR Emlak 2015 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı başladı. CNR EXPO Yeşilköy'de organize edilen fuarda, Türkiye ve yakın coğrafyanın konut, iş yeri, alışveriş merkezi yatırımcıları ile katılımcı firmaları bir araya getirildi. Aralarında Kiptaş, Ofton, Babacan Grup, Erkan Group, Vadi Şehir, Fuzul Yapı gibi sektör öncü firmalarına konut ve işyeri projeleri sergileniyor. Bu yıl CNR Emlak Fuarı'nın ziyaretçilerine sürprizi İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul'un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ‘Yaşayan İstanbul Maketi' oldu. Şehir maketinde gecesiyle, gündüzüyle, boğazda yüzen gemisiyle, yaşayan İstanbul'un bir günü 5'er dakikalık şovlarla ziyaretçilere izletiliyor. İstanbul'un maketi yerli ve yabancı fuar ziyaretçilerini heyecanlandırırken aynı zamanda şehrin marka değerine de katkı sağlıyor. 

Fuar boyunca yabancı 5 bin yatırımcı bekleniyor

Her bütçeye uygun konut ve iş yerlerinin sergilendiği fuarda tüketiciler ve yatırımcılar, gayrimenkul sektörünün öncülerinin projelerine özel sundukları avantajlardan da yararlanabiliyor. Ziyaretçilere fuarda, birbirinden  özel birçok projeyi aynı anda görüp değerlendirme imkanı, bankalardan en uygun krediyi seçme fırsatı, KDV avantajı, VIP dinlenme alanları, uzman konuşmacılardan seminerler gibi fırsatlar bir arada sunuluyor.

CNR Emlak 2015 Fuarı'na, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük yatırımcı ve alıcı gruplar damga vurdu.  Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Azerbaycan İran, Irak, Rusya, Yunanistan ve Umman gibi pek çok Orta Doğu, Körfez, Balkan ülkelerinden gelen yatırımcı ve alıcılar sektörün önde gelen projeleri ile buluşturuldu. Afganistan'dan CNR Emlak 2015 Fuarı'na 80 kişilik alım heyeti geldi. 8 Kasım'a kadar devam edecek fuarın 5 bin yabancı yatırımcı tarafından ziyaret etmesi bekleniliyor. 

Yaşayan İstanbul Maketi CNR Emlak Fuarı