Yapı Fuarı

Yapı sektöründeki istikrarlı büyüme devam ediyor!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 17.02.2015
YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, 38. Yapı Fuarı'nda Türk yapı sektörünü değerlendirdi.
YEM Fuarcılık tarafından 21 – 25 Nisan 2015'te gerçekleştirilecek 38. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İSTANBUL ile ilgili düzenlenen toplantıda YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, “Konuk Ülke” olarak Kazakistan'ın belirlendiğini açıklarken, ülke ekonomisiyle bağlantılı olarak yapı sektörünü de değerlendirdi.

YEM Fuarcılık'ın değişmez hedefinin yapı sektörü için yeni pazarlar oluşturulmasına ve iş hacminin artırılmasına  katkıda bulunmak olduğunu belirten  Başer, bu hedef doğrultusunda 38. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İSTANBUL kapsamındaki “İş Geliştirme Platformu”nun, bu yıl faaliyetlerini ‘Konuk Ülke Kazakistan Projesi' ile sürdürdüğünü belirtti. Başer, 38. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İSTANBUL Konuk Ülke Projesi'nde, Türk müteahhitlik firmalarının 1972 - 2014 arasındaki 42 yıllık dönemde, 408 adet proje ile 19,28 milyar dolar tutarında proje üstlendiği, yüzde 6,5 payı ile Rusya, Türkmenistan, Libya ve Irak'tan sonra en çok iş üstlenilen beşinci büyük pazar olan Kazakistan'ın seçildiğini söyledi.

Türkiye'nin ilk ihtisas fuarını gerçekleştiren ve 38 yıldır Türk yapı sektörünün en büyük organizasyonları olan ‘Yapı Fuarları –Turkeybuild'ı düzenleyen YEM Fuarcılık, 38 yıldır yapı sektörünün nabzını tutuyor. Fuarları planlama sürecinde hem inşaat sektörünü hem de ekonomiyi küresel ve yerel ölçekte analiz ederek sektörün iş hacmine en fazla katkıda bulunacak stratejileri belirleyen YEM Fuarcılık, fuar organizasyonunu da sürekli geliştiriyor.

YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, gerçekleştirilen toplantıda, sektörde 2014 yılı sonu itibariyle inşaat harcamaları, yurtdışı müteahhitlik, konut satışları, yapı malzemeleri üretim ve ihracatı ile alınan yapı ruhsatları gibi inşaat sektörünün performansını gösteren tüm kriterleri değerlendirdi.

yapı sektörü Yapı Fuarı Burcu Başer YEM Fuarcılık