Avrasya Tüneli

Yapı Merkezi basınla bir araya geliyor!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 30.11.2016
Avrasya Tüneli projesini hayata geçiren Yapı Merkezi, 7 Aralık Çarşamba günü basınla bir araya gelecek.
1965 yılından bu yana ulaşım, altyapı ve genel müteahhitlik alanında dünya çapında ilkleri gerçekleştiren Yapı Merkezi, Asya ile Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanının altından karayolu tüneliyle birleştiren ‘Avrasya Tüneli Projesi'ni hayata geçiriyor.

Yapı Merkezi, Türkiye ve dünyada Four Seasons Hotel Bosphorus, Marmara Forum AVM, 212 İstanbul AVM, Galata Kulesi Restorasyon Projesi, Taksim-Kabataş Füniküler Sistemi , Ankara - Konya Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı, Mekke-Medine Hızlı Tren İstasyonları ve Dubai Metrosu gibi evrensel projeleri başarıyla tamamlamış ve Etiyopya, Awash-Kombolcha-Hara Gebaya Demiryolu Hattı, Katar Doha Altın Hat Metro Sistemi gibi projelerin de inşasına devam ediyor. 

Kuruluşundan bu yana 42 milyon metrekare inşaat, 2600 km demiryolu hattı, 40 adet raylı sistem ve 336 istasyonu teslim eden Yapı Merkezi projelerinde 3 kıtada her gün 2 milyondan fazla yolcu güvenle taşınıyor. 

2016'yı değerlendirmek ve 2017 planlarını paylaşmak üzere yapılacak olan toplantı, Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ve üst yönetimin de katılımıyla düzenlenecek.

Yapı Merkezi Avrasya Tüneli