Körfezkent 4 / Emlak Konut GYO

Emlak Konut GYO firmasının Körfezkent 4 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum

‘Yabancıya gayrimenkul satışı için ilave düzenlemeye ihtiyaç var'

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 13.10.2015
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yabancıya mülk satışı için ilave düzenlemelere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği'nin (KONUTDER) düzenlediği “Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması'' etkinliğinde konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum “Yabancıya mülk satışı için ilave düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirterek, yabancıya satışın son 1.5-2 yılda yüzde 5'ten yüzde 20'lere çıktığını söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise Damga Vergisi ve Mütekabiliyet Yasası gibi konularda yeni düzenlemeler yapılacağını belirtti.

Türkiye en güvenli liman 

Arap yatırımcılar, Türkiye'nin yatırım açısından bölgenin en güvenli limanı olmaya devam ettiği ve yaşanan gelişmelerin yatırım planlarını ertelemeyeceği yönünde fikir belyan ettiler. Dubai merkezli Alliance Uluslararası Yatırım CEO'su Davud Shezawi, Türkiye'deki yatırımlarına devam edeceklerini söyledi. Sotheby's International Realty CEO'su George Azar da bölgede en güvenli liman olarak Türkiye'yi gördüklerini belirterek “Temelleri sağlam olan Türkiye'de yaşanan olumsuz gelişmeler yatırım perspektifimizi etkilemez” dedi. Elysian CEO'su Noman Mahmood ise “Körfez yatırımcıları için ilk sıradasınız” dedi.

50'yi aşkın yabancı yatırımcı katılıyor

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) tarafından düzenlenen “Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması'' etkinliği 3 gün sürecek. Katar, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan gibi körfez ülkelerinden gelen 50'yi aşkın yabancı yatırımcı ve aracılık şirketinin katıldığı etkinlik 14 Ekim'de sona erecek.

Yabancıya gayrimenkul satışı Murat Kurum Emlak Konut GYO