NLogo İstanbul /

firmasının NLogo İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Tamer Özyurt

"Yabancının KDV ödememesi nisan ayında satışlara yansıyacak"

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 09.03.2017
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, yabancıların ve yurtdışında yaşayan Türklerin konut alımında KDV ödemeyecek olmasını değerlendirdi.
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, yabancı yatırımcının ve gurbetçilerin Türkiye'den ev veya iş yeri alımında KDV ödemeyecek olması hakkında görüşlerini bildirdi. 

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt şöyle konuştu;

Türkiye'ye yerleşmeyen yabancı uyruklu kişiler ile iş merkezi Türkiye'de olmayan iş yeri sahipleri artık gayrimenkul alırken KDV ödemeyecek. Satış bedelini yurt dışından getirilecek dövizle ödemeleri şartıyla yabancıya KDV'siz gayrimenkul satışı getiren bu yasa, satışların artmasına sebep olacak. Yine yasanın içeriğine baktığımız zaman çalışma veya oturma izni alarak altı aydan daha fazla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da Türkiye'den konut ya da iş yeri aldıklarında KDV'den muaf tutulacak. Yabancının önünü açan bu kararı sektör adına büyük bir atılım olarak görüyoruz. Yabancılara konut ve iş yeri satışında KDV istisnası getiren bu yeni düzenlemenin olumlu etkilerinin Nisan ayı ve sonrasında artarak devam edeceğini düşünüyorum. Türkiye'de konut veya iş yeri satın almak isteyen yabancı, artık KDV ödemeyeceği için Türkiye'de daha kolay gayrimenkul sahibi olabilecek. Böylelikle yurt dışından Türkiye'ye döviz girdisi sağlanmış olacak. Bu durumda hem Türk ekonomisi hem de gayrimenkul üreticilerinin önünü açılmış olacak. Dolayısıyla da ülkeye döviz girdisi sağlanmış olacak.

Tamer Özyurt özyurtlar şirketler grubu