Evrim Karayel

Yabancı yatırımcıyı kucaklamalıyız!

Sektörden Haberler Emine Pile 28.01.2015
Gürallar Yapı Genel Müdürü ve GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Başkan Yardımcısı Evrim Karayel inşaat sektörüne ilişkin değerlendirme yaptı.
7 Ocak Günü Ankara'da düzenlenen İnşaat Sektörü Zirvesi ile ilgili Gürallar Yapı Genel Müdürü ve GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Başkan Yardımcısı Evrim Karayel, vatandaş için daha düşük maliyetli konutların üretilmesi ve şehirleşmede planlamaya daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.  

Karayel, sektörün maliyetlerini azaltacak yeni teknik ve yöntemleri bulmamız gerektiğini söyleyerek bu konudaki ARGE çalışmalarında devlet desteğinin önemine değindi.

“Gayrimenkulde artık ürünü değiştirmek ve kullanımı yenilememiz gerekiyor, daha düşük maliyetli konutları ve gayrimenkulleri kaliteden taviz vermeden vatandaşla buluşturmalıyız." dedi.

Yabancı yatırımcının önemine vurgu yapan Evrim Karayel, "Sektörün büyümesi için yabancı yatırımcı olmazsa olmaz. Yabancı yatırımcıyı kucaklamalı ve yabancıların gayrimenkul alımını kolaylaştırmalıyız. Şehirleşmede planlamaya daha fazla özen göstermeli ve şehrin yasam kalitesini artıracak yapılaşmamın önünü açmalıyız.” açıklamasında bulundu. 

İnşaat Sektörü Zirvesi Evrim Karayel gayrimenkul sektörü