Ayışığı Butik / Demir İnşaat

Demir İnşaat firmasının Ayışığı Butik projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Demir İnşaat Kuveyt Fuarı

Yabancı yatırımcılar gözünü Türk inşaat dünyasına çevirdi

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.02.2015
Avrupa ve Amerika’da yaşanan gayrimenkul krizleri yabancı yatırımcıların bireysel anlamda ve fon olarak yabancıların rotasını Türkiye’ye çevirdi.
Avrupa'ya giden yabancı yatırımcının istikrar ve gelişim ile Türkiye'de yüzünü çevirdiğini söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kazancın her geçen yıl yükseldiğini söyledi. Son 10 yılda oluşturulan güven ve istikrar ortamının sağlandığını söyleyen Demir, “Bizi en çok mutlu eden olay, 2012 senesinde mütekabiliyet yasası çıktığında yüzde 5 olan yabancı satışımız bir sonraki yıl yüzde 10'a çıktı. Geçtiğimiz 2014 yılında ise Demir Romance projesinde yüzde 15, Demir La Vida projesinde yüzde 60 seviyesine yükseldi. Sadece üç yıl içerisinde yabancı oturum oranımız yüzde 300'den fazla arttı. Önümüzdeki yıllarda da bu artışın ortalama yüzde 25 seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.

Daha elit kesime hitap ediliyor

“Yabancılara satış konusunun üzerinde iki kere durmalıyız. Bu konu çok önemli. Özellikle mütekabiliyet yasasının ardından hız kazanan yabancıya satış konusunun her geçen yıl önemini artırarak uzun yıllar gündemin ilk maddeleri arasında yerini almasını bekliyoruz” diyerek yabancıya satış konusunun önemine vurgu yapan Hamit Demir, bu konuda yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

“Öncelikle yurtdışından gelen müşterimizi iyi tanımalıyız. Artık çok daha elit bir kesime ev satıyoruz. Müşterilerimiz artık daha bilinçli ve istikrarlı. Firmaları araştırarak geliyorlar. 2010 – 2013 yılları arasında ucuz konut alan bir müşteri profili ön plandaydı. 2013'ten sonra uluslararası fonlar ve varlıklı aileler Türkiye'ye ilgi göstermeye başladı. Yakaladığımız bu ivmeyi korumalı ve geliştirmeliyiz. Bu ülkemiz için büyük bir fırsattır.”

Yabancı yatırımcı Türk inşaat dünyası Hamit Demir Demir İnşaat