Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap / Kiptaş

Kiptaş firmasının Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ibb başkanı kadir topbaş

Vatandaş kira öder gibi ev sahibi yapılmalı!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 03.04.2015
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İTO'nun MIPIM değerlendirme toplantısında vatandaşlara özel fırsatlar sunulması gerektiğini söyledi
İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen MIPIM 2015 değerlendirme toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, önemli açıklamalarda bulundu.

Konutlar cazip olmalı

2014 ile 2016 arasında İstanbul'da residence konutlarda yüzde 80 arz, yüzde 20 talep olduğunu belirten Kadir Topbaş ‘Bu tabloyu yok etmek için daha ucuz ve daha cazip fırsatlarla ev satmak gerekiyor. Sosyal nitelikli konutların yapımında muafiyetler olmalı, müteahhitler teşvik edilmeli. Yönetimler barınma ihtiyacını karşılamalı ki çarpık kentleşmenin önüne geçilsin. Kiptaş'ın Hadımköy projesine rekor sayıda başvuru gelmişti. İstanbul'da 1.7 milyon bina yenilenmeyi bekliyor. Vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapmak gerekiyor' ifadelerini kullandı.

En büyük çadır bizim olmalı

Son yıllarda Türkiye'nin dünyadaki itibarının her geçen gün arttığını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ‘Başta inşaat sektörü olmak üzere dünyada kendimizi kanıtlar bir haldeyiz. 2005'te MIPIM'e gittiğimde gerçek değeriyle yansıtamamıştık ve çok üzülerek geri dönmüştük. Bu yıl çok iyi iş çıkardık. 2016'da ise ziyaretçilerin İstanbul'u görmeye gidiyoruz demesi gerekiyor. MIPIM'deki en büyük çadır bizim olmalı' dedi.

68 milyarlık dev yatırım

Emlaktasondakika.com'un yaptığı habere göre yerel yönetimler olarak özel sektör gibi çalıştıklarını ifade eden Topbaş ‘Bünyemizdeki 26 şirkete de özel sektör mantığıyla çalışın dedik. İBB çatısı altında yurtdışında çok büyük işler alınabilir. Biz belediye olarak açılacak kapıları açmaya hazırız. İstanbul olarak odak şehir olmalıyız ki geçmişinde bu var. Biz 11 yıllık süreçte 68.5 milyar liralık sadece yatırım yaptık' diye konuştu.

Ekonomik krizi inşaat sektörüyle atlattık

200'den fazla sektörün lokomotifinin inşaat olduğunu belirten Topbaş ‘İstanbul'da Kiptaş ve Türkiye'de TOKİ olarak binlerce konut yapılmasaydı ekonomik krizi atlatamazdık. İnşaat sektöründeki güç ve hız, krizden etkilenmemizi sağladı.

Metro uzunluğu için rekor hedef

110 kilometrelik metro inşaatının devam ettiğini ve 109 kilometrelik metro projesinin de ihale aşamasında olduğunu belirten Kadir Topbaş ‘2023 sonrasında ray uzunluğunun 800 kilometre olmasını hedefliyoruz. Artık tünel, kavşak gibi yatırımlar basit hale geldi. Trafik için de yeni çözümler üretiyoruz' dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

istanbul konut fiyatları kiptaş ucuz konut toki istanbul ucuz ev kiptaş 2015 istanbul başvuru