Varyap Meridian

Varyap kampanyanın yüzde 27’sini nakde çevirdi

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 17.04.2015
Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, ilan ettikleri Varyap Yatırım Ayları’nın ilkinde 40 milyon liralık satış yaptıklarını açıkladı.
Tüketicilerin kişisel yada şirket bazında yatırım için en uygun zaman olarak mart ve nisan aylarını tercih ettiğini belirten Varlıbaş, 9 Mart 2015 tarihinden bu yana 40 milyon liralık bir satış başarısına imza attıklarını duyurdu. Varyap Meridian ve Varyap Pendik Plaza'da tamamlanan 150 milyon liralık gayrimenkulün kampanyaya dahil edildiğini hatırlatan Varlıbaş, bu miktarın yüzde 27'si olan 40 milyon liralık bağımsız bölümü yatırımcıları ile buluşturduklarının altını çizdi.

Alımların yüzde 90'ı peşin para ile 

Tüketicilerin yüzde 90'lık kısmının alımları peşin yaptığını vurgulayan Varlıbaş, “Yatırımcıların % 90'ı peşin alımı tercih ediyor. Çünkü gayrimenkul her dönemde yatırım değeri taşıyan kıymetli bir enstrüman. Doların aşırı değerlendiği bir ortamda ayrıca döviz ile rekabet edebilecek bir enstrüman olarak bir kere daha öne çıkıyor. Yılbaşından bu yana dolar kuru % 15'in üzerinde bir artış gösterdi. Bizde buna ilaveten Varyap Yatırım Ayları Kampanyası çerçevesinde yüzde 25'e varan bir indirim yaptık. Bu iki oran birleştiğinde kazanç miktarı yükseldi” dedi.

Varyap Plaza Pendik'te 69 ile 3.500 metrekare arasında değişen büyüklükte ofis ve dükkanlar; VaryapMeridian'de ise daha önce satışa sunulmamış çok özel 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler kampanya dahilinde %25 indirimle ve hemen teslim imkanıyla satışa sunuldu.

Varyap Yatırım Ayları çerçevesinde Varyap Plaza Pendik'te fiyatlar KDV dahil 250 bin TL; dünyanın en iyi mimari projesi seçilen VaryapMeridian' de ise KDV dahil 420 bin TL'den başlıyor.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş Varyap Yatırım Ayları