Varyap Meridian / Varyap

Varyap firmasının Varyap Meridian projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Erdinç Varlıbaş

Varyap İnşaat teslimlerinden sonra yeni projeleri banda çıkaracak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.03.2015
Varyap Meridian’ın kesin kabulünü ve Pendik Plaza’nın açılışını yapan Varyap, yılın ilk yarısında yeni projelerin hazırlığını yapacak.
2014'in sonu ve 2015 yılının ilk yarısında teslim heyecanı yaşayan Varyap, bu zamanları hızlı yaşıyor. Varyap Meridian'ın kesin kabulünü yapan ve Emlak Konut GYO'ya karşı hiç bir sorumluluğu kalmayan firma, 766 milyon lira olan hasılat payını 1 milyar 50 milyon lira gibi önemli bir artış ile kapattı. 

Bakırköy'de kentsel dönüşüm yapacak 

Yılın ilk yarısında teslimlerle birlikte yeni projeleri tasarlamanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, hemen harekete geçeceklerini kaydetti.

İki projede teslimlerin gerçekleştiğini ve eldeki 150 milyon liralık bağımsız bölüm için Varyap Yatırım Ayları'nı düzenlediklerini hatırlatan Varlıbaş, yeni projelerin masada olduğunu açıkladı.

İstanbul'da Bakırköy'de 20 dönümlük bir alanda kentsel dönüşüm çalışması yapacaklarını açıklayan Varlıbaş, “Burada iki yıldan beri çalışıyoruz. Kentsel dönüşümün prosedürleri ağır olduğu için hızlı ilerleyemiyoruz. Kanun çıktı ama dönüşüme konu olan alanların makul seviyelerde dönüşmesi gerekiyor. Mülk sahipleri olaya sadece kendi açılarından bakıyorlar. Ama sonuca yaklaştık” dedi.

Emlak Konut GYO'nun ihalelerini takip ettiklerini söyleyen Varlıbaş, “2015'te birçok proje açıklayacaklar. Fiyat, konut ve projenin iyi birleştiği yerlerde yine birlikte çalışırız” dedi.

Kartal başta olmak üzere farklı bölgelerde yatırım arayışlarının devam ettiğini söyleyen Varlıbaş, Trabzon, Kurtköy, Bodrum ve Ankara gibi şehirlerde 300 dönüm kadar arsaları olduğunu dile getirdi. 

Bodrum'u sevdi

Yeni projelerden Varyap Elements'in inşaatına başlandığını söyleyen Varlıbaş, “Burasının finansmanı sağlandığı için inşaat halindeyken satmayacağız. Başta 4 tane satmıştık. Kalanlarının satışını 2016 Haziran'da bittikten sonra yapacağız. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Varyap İnşaat Varyap Meridian Pendik Plaza Varyap Yatırım Ayları Erdinç Varlıbaş