VADİSTANBUL HAVARAY

Vadistanbul havaray projesine onay!

Sektörden Haberler Emine Pile 04.09.2015
Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığı ile hayata geçirilecek olan havaray projesinde ÇED süreci bitti.
Gayrimenkul sektörünün dev projelerinden olan Vadistanbul, Seyrantepe İstasyonu-TT Arena Stadyumu arasında sefer yapacak havaray projesine imza atacak. 

Söz konusu havaray projesine ilişkin Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'na yapılan başvuru, Çevresel Etki Değerlendirme Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenerek ÇED olumlu raporu çıktı. 

Vadistanbul projesini hayata geçiren Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığının yatırımlarıyla inşa edilen havaray, tamamlandığında İBB'ye devredilecek.

HAVARAYDA 250 KAPASİTELİ 2 VAGON ÇALIŞACAK 

Havaray projesine ilişkin Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'na yapılan başvuru, Çevresel Etki Değerlendirme Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenerek ÇED olumlu raporu çıktı. Seyrantepe İstasyonu- TT Arena Stadyumu Güzergahı arasındaki havarayda 250 kişi kapasiteli 2 vagon çalışacak.

TOPLAM MALİYETİ 14 MİLYON EURO  

Vadistanbul'un, AVM, alışveriş caddesi, otel ve ofislerden oluşan “Bulvar” etabından, Seyrantepe metro hattına bağlanacak havaray hattının mekanik maliyeti 7.5 milyon euro tutarken, toplam maliyeti ise 14 milyon euroyu bulacak. Havarayın tüm maliyetini yüklenen “Artaş, Aydınlı, İnvest” ortaklığı Türkiye'de bir ilke imza atacak.

Vadistanbul havaray havaray projesine onay