ünlülerin yatırımları

Ünlüler kazandığını bu sektörlere yatırıyor!

Sektörden Haberler Emine Pile 05.04.2015
Sanat dünyasının ünlü isimlerinin çoğu konserden, gişe rekorları kıran filmlerden dünyanın parasını kazanırken bu kazançlarını yatırıma dönüştürüyor.
Ünlülerin çoğu kazancını klasik yöntem olan gayrimenkule yatırırken kimi de ya otomobil koleksiyonu yapıyor ya da taksi plakası alıyor. 

TARKAN

Ünlü popçu, gayrimenkul yatırımlarını seviyor. 1999'da New York'ta 450 bin dolara aldığı dairenin şu anki değerinin milyon doların üzerinde olduğu konuşuluyor. Los Angeles'ta bir stüdyo dairesi, Londra ve Köln'de lüks konutu, İstanbul'da çiftliği, tarihî köşkü, ayrıca birçok villası bulunuyor. En son annesine Tarabya'dan bir daire, Antalya'da bahçeli villa hediye etti. 

DEMET AKALIN

Geçen haftalarda kocası Okan Kurt'un aldığı 100 tırla övünen şarkıcının mal varlığı trilyonları buluyor. Acarkent'te 800 bin dolar değerinde villa, Ulus'ta toplam 1 milyon 300 bin dolar değerinde 3 daire, Çeşme'de 450 bin TL'lik denize sıfır yazlık, Maslak'ta 1 adet daire, bankada en az 400 bin TL, Gölcük'te 4 ev ve arsa. 

EMRAH

8 yaşından beri çalışan ve cimriliğiyle bilinen Emrah'ın 100'e yakın evi olduğu biliniyor. Zamana ayak uydururak Twitter ve Facebook'tan hisseler satın aldı. Hisselerinin değeri bir ara 15 milyon dolara ulaştı. Yakın dönemde 2 milyon değerindeki spor kompleksini elinden çıkardı. 

NECATİ ŞAŞMAZ

Nam-ı diğer Polat Alemdar, Anadolu Yakası'nda hatırı sayılır paralar ödeyerek 50 daire ve süpermarket binası ile Bomonti'de lüks bir residanstan 18 daire aldı. 

KENAN İMİRZALİOĞLU

Yakışıklı oyuncunun pek gidemese de Los Angeles'ta bir evi var. Yıllardır eski binaları alıp tadilat yaptırıyor, bunları da ya kiraya veriyor ya da otel olarak işletiyor. Gayrimenkullerinin toplam değerinin 30 milyon lirayı bulduğu söyleniyor.

SİBEL CAN

İstanbul'un çeşitli yerlerinde 50 civarında dairenin sahibi. Nakkaştepe ve Levent'te birer, Bodrum'da iki villası var. Ayrıca ABD ve İngiltere'de de gayrimenkulleri bulunuyor. 

PINAR ALTUĞ- Mücevher işine el attı

Yıllardır piyasanın en çok kazanan isimlerinden olan Pınar Altuğ, gayrimenkullerinin yanı sıra geçen hafta 17 yaşında kaybettiği annesinden esinlenerek hazırladığı mücevher koleksiyonunu tanıttı. Hatta logosu bile annesinin el yazısı. Satışı sadece bir internet sitesinde yapılacak. 

HÜLYA AVŞAR- Her sektörde şansını denedi

Kendi ismiyle dergi çıkaran Hülya Avşar, markalı tişörtler üretti. Bir ara müteahhitliğe soyunup arsa alıp villa yaptırdı. Geçtiğimiz yıllarda spor merkezini hizmete açtı. Emlak yatırımlarından bahsetmeye gerek yok.

BÜLENT ERSOY- İş makinesi kiralıyor

Gerçek bir gayrimenkul zengini. Daireleri, villaları, malikanesi ve daha neler neler. Ancak Ersoy'un kendi açıkladığı mal varlığı içinde iş makineleri var. Bunların kiraları aylık 10 bin TL civarında.

OZAN GÜVEN- Kendi ayakkabı dükkânında çalışıyor

Dizi ve filmlerin aranılan yüzü Ozan Güven'in asıl mesleği ayakkabıcılık. Beşiktaş'tan sonra ikinci şubesini 2 hafta önce Nişantaşı'nda açan Güven, mağazada çalışmaktan gocunmuyor. Boş zamanlarında mağazalarıyla ilgilendiğini belirten oyuncu, “Ben de maaşlı ve SSK'lı çalışıyorum” dedi.

GÜLBEN ERGEN- Taksi plakası ondan sorulur

Daireleri, villaları dışında taksi plakaları, yıllardır dilden dile dolaşıyor. 50 tane olduğu rivayet ediliyor. Bir de öğrenciler için “Çocuklar Gülsün Diye” adlı kampanyası kapsamında yurt genelinde açtığı anaokulları ile örnek isimlerden.

EBRU GÜNDEŞ

Türkiye'nin sayılı zenginlerinden Rıza Sarraf'la evli olan Ebru Gündeş, sahneden kazandıklarını ev almak dışında da değerlendiriyor. 2009'da ağabeyi ile Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde 70 dönümlük çiftlik kuran şarkıcı, büyükbaş hayvan yetiştirip süt üretiyordu. Ancak geçen yıl çiftliği satışa çıkardı. Gündeş'in ayrıca sahne kıyafetlerini hayır için sattığı ebrugundessatiyor.com adlı bir sitesi mevcut.

SERTAP ERENER-O tam bir patroniçe

Ünlü şarkıcının gayrimenkul danışmanlığı ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketleri var. Daha önceleri kendi mesleğine yakın işlerde ticaret yapan Erener'in, yatırım şirketinin merkezi Cihangir'de bulunuyor. Yaklaşık 8 ay önce ayrıldığı Demir Demirkan'la birlikte kurduğu prodüksiyon firmasının yönetimi de mahkeme kararıyla kendisine geçti.

Türkiye

ünlü isimlerin yatırımları ünlüler kazandığını ne yapıyor? ünlülerin gayrimenkul yatırımları