Ulusoy İnşaat

Ulusoy İnşaat evleri teslim etmedi, 840 yıl hapis istendi

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.01.2015
Ankara'daki Ulusoy İnşaat'ın temeli dahi atılmayan ve projede olmayan dairelerin satışını yaptığı gerekçesiyle dava açıldı ve 840 yıl hapis istendi.
Trabzon'da kurulan Ulusoy Şirketi, 2010'da Ankara'ya taşındı. Çukurambar'da Ulusoy Plaza isimli bir iş merkezinde yer kiralayan firma, böylelikle müşterilerine şirketin köklü ve güvenilir bir kurum olduğu izlenimi oluşturdu.

Ulusoy Holding iştiraki diye kandırdılar

Haluk Ulusoy'u akrabaları olarak tanıtan ve Ulusoy Holding'in iştiraki olduklarını söyleyen sahte Ulusoy İnşaat, daha sonrasında Çankaya, Gölbaşı, Etimesgut ve Yeni Mahalle'deki projeler için kentin en işlek caddelerindeki billboardlara reklam verdi.

ulusoy inşaat

1 milyon liralık reklam

Temsili fotoğrafların bulunduğu kolay ve ucuza ev sahibi olunabileceği mesajı verilen reklam çalışmaları için 1 milyon lirayı harcandı.

Başkentte inşaatlar tamamlanmadı ve evlerde teslim edilemedi. Bunun üzerine 119 mağdur Ağırlıklı bir bölümü Ankara'da olan ve bununla birlikte Eskişehir ve Trabzon'daki toplam bin 650 daire satan Ulusoy İnşaat (Ulusoy İnşaat Taahhüt Oto Reklam Nakliyat San. Tic. Şirketi) şirketinin kurucuları Çetin Ulusoy ve Erdal Çelik ile birlikte 9 kişi hakkında dava açtı. 840'ar yıl hapis cezası istenen sanıkların ilk duruşması önümüzdeki mart ayında yapılacak.

"Amacımız dolandırıcılık değildi"

İddianamede, sanıkların da ifadelerine yer verildi. Suçlanan isimlerden şirket sahibi Çetin Ulusoy, Ulusoy Plaza'da yer kiralamalarını ‘tesadüfen' olduğunu söyledi. Ulusoy, iddia edildiği gibi, Ulusoy Holding ile bir bağlarının olduğunu söylemediğini kaydetti. Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Çetin Ulusoy, yaşadıkları mali sıkıntılar ve hukuki sorunlar nedeni ile inşaatları tamamlayamadıklarını söyledi.

Hürriyet

Ulusoy İnşaat ankara inşaat şirketleri Ulusoy Plaza