megaron çatı

Uludağ Ekonomi Zirvesi misafirlerini ilk Megaron Çatı karşıladı

Sektörden Haberler 25.03.2017 09:56

Global ve yerel konuların tartışıldığı bir platform olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, misafirlerini Megaron Çatı Teknolojileri ile karşıladı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, global ve yerel konuların tartışıldığı çok önemli bir platform. 2012 yılından bu yana Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından düzenlenen etkinlikte global ve yerel konular ekonominin öne çıkan isimleri tarafından tartışılıyor, değerlendiriliyor.

Türkiye'nin en büyük şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile ekonomi dünyasının önemli isimlerinin katıldığı etkinliğin bu yılki destekçileri arasında Megaron Çatı Teknolojileri de var. Zirve sırasında kayıt yaptırmak ve içeri girmek isteyen tüm katılımcıların geçiş yaptıkları alan Megaron Çatı Teknolojileri tarafından tasarlandı. 
İsmini eski Tunç çağından alan Megaron Çatı Teknolojileri eski yunan tarihçesinde ilk yapı anlamına geliyor. Mezopotomya'da bir anlamda mimarlığın doğuşu olarak kabul edilen Megaron yapılarda o dönem soyluların,  kralların yaşadığı biliniyor. 

Çatıyı bir sistem olarak çözen, çatıdaki ısı, su yalıtımını gerçekleştirirken, tüm detay ve pencereleri, güneş panellerini,  tasarlayan bir marka Megaron. 

Türkiye'nin en önemli iş ve ekonomi zirvesi olarak kabul edilen Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde kayıt desklerinin bulunduğu alanı bir çatı gibi inşa eden Megaraon Çatı Teknolojileri, konukların tıpkı antik yunandaki gibi krallara layık bir yapının içinden geçerek alana girmelerini sağladı.

Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Y. Özaydemir zirve ile ilgili şunları söyledi: “Türkiye'nin en önemli iş ve ekonomi buluşmasında Megaron Çatı Teknolojileri markamızla yer alıyoruz.

Megaron bir Kılıçoğlu markası. Bu yıl Kılıçoğlu olarak 90'ıncı yılımızı kutluyoruz. 90 yıllık bilgi ve deneyimimizle Türkiye'de en çok tercih edilen çatı markasıyız. Birçok yapının çatısında bizim imzamız var. Bu zirvede de ülke ve dünya ekonomisine çatılardan bakıyoruz. Bu nedenle bu etkinlikte olmayı önemsiyoruz.”