İstmarina Ofis / DAP Yapı

DAP Yapı firmasının İstmarina Ofis projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Ziya Yılmaz

"Türkiye'yi yeniden inşa etmeliyiz"

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 17.08.2015
70 milyon nüfusun yüzde 60'ının riskli binalarda yaşadığını söyleyen Dap Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Türkiye'yi yeniden inşa etmemiz lazım" dedi.
İstanbul'da gecekondulaşmanın, 1930'lu yıllarda başladığını ve şehrin yüzde 70'inin kaçak yapılaşmadan oluştuğunu söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 1999 Marmara depreminde çarpık yapılaşmanın kayıpları artırdığını ifade etti. 

Depremin İstanbul için bir milat olduğunun altını çizen Yılmaz, "Bugün, 70 milyon nüfusun yüzde 60'ı depreme dayanıksız yapılarda yaşıyor. Başta büyükşehirler olmak üzere bütün Türkiye'yi yeniden inşa etmek gerekiyor. 

İnsanlara, hak ettikleri şekilde güvenli ve modern ortamlar sunmak bizim asli görevimizdir" diye konuştu. 

DÖNÜŞÜM SEKTEYE UĞRADI 

2010'da başlayan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi sürecinin hâlâ devam ettiğini belirten Ziya Yılmaz, sürecin tıkandığının altını çizdi. Yılmaz, "İstanbul gibi bir dünya metropolünde, şehrin göbeğinde yer alan bir gecekondu bölgesinin dönüşümü yıllar boyunca sekteye uğradı. Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinin talip olduğu bölge defalarca çıkmaza girdi. Pazarlıkların arkası kesilmedi. Arsa sahipleri 1 verip, 3 almak istediler. Spekülatif haberler yayılmaya başladı. Neticede bazı yatırımcılar bölgeden çekildiler" dedi.

Dap Yapı