Vadişehir / Irmak Group - Çolakoğlu Yapı

Irmak Group - Çolakoğlu Yapı firmasının Vadişehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
vadişehir yönetim kurulu başkanı yüksel akgül

'Türkiye ve inşaat sektörünün önü 2016'da çok açık'

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 12.12.2015
Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül, gayrimenkul sektörünün 2016'yı hareketli geçireceğini açıkladı
Başakşehir'in çehresini değiştiren yatırımların başında yer alan Vadişehir'de çalışmalar devam ediyor. 2015 yılını geride bırakıp 2016'ya adım atacağımız günlerde Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül, sektörden beklentilerini açıkladı.

2015 yılının seçimler nedeniyle durgun geçtiğini belirten Akgül, 2016'da yatırımların hızlanacağını söyledi. Akgül, bu kapsamda siyasi istikrarın çok önemli olduğunun altını çizdi.

İşte Yüksel Akgül'ün açıklamaları...

"2015 yılı gerek Türkiye, gerekse inşaat sektörü açısından geçtiğimiz yıllara kıyasla durgun geçti. Nedeni şüphesiz ki seçimler oldu. Yılın ilk yarısını genel seçimin beklentileriyle geçirirken, ikinci yarısını da erken seçimin etkileriyle tamamladık"

Siyasi istikrarla hareket başladı

"Yatırımlarını askıya alan çok sayıdaki vatandaşımızın yanı sıra, yabancı yatırımcıların da bekle - gör trendine girdiğini gözlemledik. Ancak sandıktan çıkan siyasi istikrarın devamı sonucuyla gerçek anlamda bir hareketlilik başladı. Öyle ki; 2 Kasım Pazartesi günü piyasalarda reel bir hareketlilik gördük. Beklemeye geçen yatırımcılar da seçim sonrasında yatırımlarına hız vermeye başladı. Bu da bize iç pazardaki ekonomik gücün önemli bir göstergesi oldu"

Yatırımlar devam edecek

"Yılı tamamladığımız Kasım ve Aralık ayında gerçek manada bir hareketlilik yaşadık. Yılın son iki ayıyla birlikte 2016 yılının çok daha efektif geçeceğini söyleyebiliriz. Siyasi istikrarın sağlanması, bir çok alandaki yatırımların da hızlı bir şekilde ilerleyeceğinin göstergesi. İnşaat sektörü açısından bakacak olursak; Türkiye'nin dönüşümü ve gelişimi noktasındaki dev yatırımlara ara verilmeden ilerleyeceği söylenebilir"

Sektörün önü açık

"Önümüzdeki dönemde devletin inşaat sektöründe yapacağı atılımlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın girişimleriyle yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmaları bu sektörün önemli faaliyetlerinden olacaktır. Türkiye'nin ve inşaat sektörün önünü 2016 yılında son derece açık görüyorum"

Başakşehir'de yeni proje geliyor

"2016 yılında bizler de sektördeki yatırımlarımıza ağırlık vererek faaliyetlerimize devam edeceğiz. Başakşehir'de hayata geçirdiğimiz Vadişehir projemizin inşa çalışmalarını sürdürürken, yine Başakşehir bölgesinde konumlandırdığımız yeni yatırımlarımızı da hızla şekillendireceğiz. Bölgede gerçekleştireceğimiz nitelikli projelerle birlikte Başakşehir'in vadisi, Vadişehir markasıyla anılacak"

2023'e emin adımlarla

"2016 yılı hem Türkiye hem de ülke ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü açısından son derece verimli bir yıl olacaktır. Ülke içindeki güçlü dinamiklerimizle birlikte yeni dönemi verimli bir şekilde geçirerek, 2023 vizyonu yolunda kararlı adımlarla ilerleyeceğimize inancım tam..."

yüksel akgül