Emlak Uzmanı Rodi Kayım
Haberler / Sektörden Haberler / 'Türkiye, Ortadoğu'nun cazibe merkezi'

'Türkiye, Ortadoğu'nun cazibe merkezi'

Sektörden Haberler 30.10.2019 11:19

Emlak Uzmanı Rodi Kayım, Türk emlak piyasası sadece Arapların değil Çin’e kadar tüm Ortadoğu’nun ilgisini çektiğini söylüyor.

Yabancı yatırımcıları Türkiye'den ev sahibi yapma konusunda çalışmalar yürüten Emlak Uzmanı Rodi Kayım'a göre, Türk emlak piyasası sadece Arapların değil Çin'e kadar tüm Ortadoğu'nun ilgisini çekiyor.  

Rodi Kayım son yıllarda İstanbul ve Türkiye'nin tatil bölgelerinden birçok Avrupalının ev sahibi olduğunu, hatta büyük projelere yatırım yaptığını söylüyor. Türkiye'nin inşaat kalitesi ve görsellik olarak Avrupa seviyesinin üstünde olduğunu belirten Rodi Kayım'a göre ülkemizdeki birçok konut projesinin Avrupalılar ve Ortadoğu hattı tarafından hayranlıkla izlendiğini savundu. 

“BARIŞ PINARI HAREKATI ÖNÜMÜZÜ AÇAR”

Türk yatırımcıdaki ekonomik belirsizliğin de ortadan kalkacağını savunan Rodi Kayım, Türkiye'nin Suriye sınırındaki güvenlik çalışmalarının da başarılı sonuçlanacağını ve ortaya çıkan iklimin insanlara özgüven aşılayacağını savundu. 

“Barış Pınarı” harekatı sonrası ekonomide oluşacak düzelmenin yerli yatırımcıya da sirayet etmesini beklediklerini dile getiren Rodi Kayım, yabancı yatırımcıların önümüzdeki yaza doğru daha da hareketleneceğini belirtti.

“DEPREM KALİTEYİ ARTTIRDI”

İstanbul'un 1999 depremi sonrası gerek kentsel dönüşüm çalışmaları, gerekse oluşan bilinçle yapılan projeler sayesinde daha kaliteli bir mimariye kavuştuğunu iddia eden Rodi Kayım, kendini unutturmayan depremle birlikte kaçak müteahhitlerin piyasadan silindiğini, daha sağlam ve raylı sistemle daha güvenilir evlerin yapıldığını söyledi.