Turkey Expo Qatar

Turkey Expo Qatar, 3. kez kapılarını açıyor

Sektörden Haberler 15.12.2018 15:57

Turkey Expo Qatar 16-18 Ocak 2019 tarihlerinde 3. kez Qatar’lı yatırımcılara ve ziyaretçilere kapılarını açacak.

Gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından olan Expo Turkey Qatar Fuarı için geri sayım başladı. Bu yıl 3. kez gerçekleştrilecek olan ve Türk firmaları ile Körfez yatırımcısını bir araya getirecek olan Expo Turkey Qatar, iki ülke ilişkilerine önemli ölçüde katkı sağlayacak. Expo Turkey Qatar fuarı üçüncü yılında iki katına çıkan fuar alanı büyüklüğü ve değişen ismiyle yine Türkiye'nin Katar'daki ticaret vitrini olacak. 

Türkiye ile Katar arasında yürütülen yoğun diplomatik ilişkilerin ticari çerçeveye taşınmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Turkey Expo Qatar Fuarı 3. Kez Katar'ın başkenti Doha'da yapılacak. 

Yalnızca Türkiye'de firmalar ile Katar'dan firma, kurum ve kuruluşlarının katılımına açık olan fuar, Türk ürün ve hizmetlerine yoğun, etkin, hedef ve sonuç odaklı tanıtım ve pazarlama imkanı sağlayacak.
 
Fuara katılması şu ana kadar kesinleşen inşaat firmaları
o Emlak Konut GYO 
o Teknik Yapı
o Keleşoğlu İnşaat
o Halk GYO
o Hayat Leading
o Isra Holding
o Ibhar (Katar)
o Kasır Yapı
o API Investment
o Aydın İnşaat
o Asraş Yapı
o Buruj İnşaat
 
10 bin ziyaretçi ve 150 firmanın hedeflendiği 3. Turkey Expo Qatar'da, gayrimenkul, inşaat ve yapı malzemeleri gıda, tekstil, sağlık turizmi bilişim ve ileri teknoloji, makine ve makine ekipmanları, mobilya ve dekorasyon sektörlerinin baş oyuncuları yerini alacak. 
 
İnşaat sektörünün vatandaşlık hakkı sınırının düşürülmesi de fuara ilginin daha yüksek olacağı öngörüsü oluşturuyor. Resmi Gazete'de yayımlanan 106 sayılı kararnameye göre, yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildi. Bu da Türkiye'de yatırım yapmayı seven ve ülkemizin doğasına hayran kalan Körfez yatırımcısını cezbedecek.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Katar Fuarı'nda..

Ülkemizdeki ihtişamlı konut projelerine sahne olacak olan fuara ayrıca Dünya Etnospor Konfederasyonu da katılacak. Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel spor ve oyunların bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşmasına yönelik faaliyetlerde bulunan uluslararası bir kurum. 2105 yılında Bişkek'te tesis edilen Dünya Etnospor Konfederasyon'un merkezi 2017 yılında İstanbul'a taşındı. Kuşaktan kuşağa aktarılan geleneksel oyun ve sporlara, bu etkinliklerin muhafazası, icracı ve sürdürülebilirliği adına destek olan kurum, bu faaliyetleri bir çatı örgütlenmesi vasfıyla daha kalıcı ve sistemli bir hale getirmeyi planlıyor.