Demir Romance

Türk inşaat sektörü yabancı fonların yakın markajında!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.02.2015
Para fonlarını gelecek vaat eden sektörlerde değerlendirmek isteyen yabancılar, Türkiye’deki inşaat sektörünü yakından takip ediyorlar.
Türkiye ekonomisinin ve inşaat sektörünün her geçen gün büyük bir ivme ile yoluna devam ettiğini söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, yabancı fonların satın alma yapmak için ciddi araştırmalar yaptığını kaydetti.

“Milyar dolarlar yola çıktı”

Uluslararası büyük fonların Türk inşaat sektörüne duyduğu ilginin de her geçen yıl arttığını belirten Hamit Demir, yabancı yatırımcılara satış ile ilgili şöyle konuştu:

“Uluslararası fonlar Türkiye'de yatırım için arayış içerisindeler. Fonların Türkiye'de direkt yatırım yapmak için arayış içinde olduklarını biliyoruz. Bize de bu konuda bazı talepler geliyor. Yapılan toplam gayrimenkul satışı içerisindeki yabancı oranı 4 milyar dolar sınırını aştı. Ülkemize bu yıl içinde ticari, kurumsal ve bireysel yabancı yatırımların daha çok gelmesi ve yabancılara yönelik satışların 5 milyar dolarlar seviyesini aşması bekleniyor. Belki bu rakam daha da fazla olacaktır. Bunu yıl içinde bekleyip göreceğiz. Yabancı satışları konusunda Demir İnşaat olarak biz de başarılı bir yılı geride bıraktık. Özellikle geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığımız Demir La Vida Ortadoğu bölgesinde en çok bilinen ve tercih edilen markalı konut projesi olarak ön plana çıktı” dedi.

Yabancı para fonları Türkiye Hamit Demir yabancı para fonu Demir İnşaat