TT Arena Metrosu

TT Arena Metrosu ne zaman açılacak?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.06.2015
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, bir yandan transfer temaslarını sürdürürken diğer yandan da idari anlamda çalışmalara devam ediyor.
Sarı-kırmızılı yönetim, geçtiğimiz sezon TT Arena'ya ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan taraftarları sevindirecek bir çalışmaya imza attı.

METRO EYLÜL AYINDA AÇILIYOR

Geçen yıl TT Arena'daki metro durağının çalışmamasından dolayı futbolseverler stada uzun bir mesafeyi yürüyerek ulaşıyorlardı. Ulaştırma Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen temaslar sonunda metronun eylül ayında yeniden faaliyete geçeceği belirtildi.

Galatasaray taraftarları, kısa süre içinde yeniden metro ile TT Arena'ya ulaşım sağlayabilecek.

HEDEF 40 BİN KOMBİNE

Çifte kupa ile sezonu kapatan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne katılımıın da etkisiyle locaların tamamını sattı. Kombine satışlarında da geçtiğimiz sezonun yüzde 40 üzerine çıkan sarı kırmızılı yönetimin hedefi yeni sezonda en az 40 bin kombineye ulaşmak.

Sarı-kırmızılılar 2012-2013 sezonunda 41 bin, 2013-2014 sezonunda ise 45 bin kombine satışı gerçekleştirerek rekor kırmıştı. Kulüp, 45 bin kombine satışından 72 milyon dolarlık gelir elde etmişti.

TT Arena Metrosu