Mehmet Haluk Yükler
Haberler / Sektörden Haberler / Torunlar GYO’da Yatırımcı İlişkileri’nde görev değişikliği

Torunlar GYO’da Yatırımcı İlişkileri’nde görev değişikliği

Sektörden Haberler 06.10.2015 17:10

Torunlar GYO’da Yatırımcı İlişkileri Bölümün yöneticiliği görevini yürütmekte olan Mehmet Haluk Yükler emekliye ayrıldı.

Torunlar GYO'nun Yatırımcı İlişkileri bölümünde devir teslim yaşandı. Mehmet Haluk Yükler'in emekliye ayrılması sonucu Yatırımcı İlişkileri Bölümünün Yöneticiliği,  uhdesindeki görevlerle birlikte Kurumsal Yönetim Uygulamaları Koordinatörü olarak görev yapan Şerife Cabbar'a vekaleten verildi.

Dr. Mehmet Haluk Yükler kimdir?

Torunlar GYO'da Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapan Haluk Yükler 1966'da Istanbul'da doğdu. Orta öğrenimini Fransız Saint Joseph Lisesi'nde yaptı ve Boğaziçi Üniversitesi'nden İşletme lisans diploması ile mezun oldu. Yüksek lisansını iki farklı dalda yaptı. Belçika'nın Brugge şehrinde bulunan College of Europe'da AB çalışmaları ve Koç Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansını yaptı. Marmara Üniversitesi'nde doktora çalışmalarını tamamlayarak, 1995'de AB çalışmalarında doktor ünvanını kazandı.

İş hayatı 1988'de başladı

Haluk Yükler iş hayatına 1988'de Koç Holding'de yetiştirme elemanı olarak başladı ve 1997'ye kadar Mali Kontrol ve Koordinasyon departmanında denetçi olarak çalıştı. Daha sonra Koç Holding Gıda ve Perakendecilik iş birimine geçerek iş geliştirme ve proje müdürü olarak görev yaptı. 2002'de Migros'a uluslararası operasyonlar müdürü olarak atandı ve yeni pazar geliştirme, yurtdışı Ramstore operasyonlarının koordinasyonu ve yatırımcı ilişkilerinden sorumlu olarak çalıştı. 

2011 Ocak ayından beri Torunlar GYO'da yatırımcı ilişkileri direktörü olarak görev yapan Yükler, aynı zamanda CMA (Certified Management Accountant) Lisansı, SPK Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı sahibidir. Evli olan Dr. Yükler, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.