İsmail Kazanç
Haberler / Sektörden Haberler / Torunlar GYO, 5. Levent ile 7 bin konuta ulaşacak

Torunlar GYO, 5. Levent ile 7 bin konuta ulaşacak

Sektörden Haberler 18.04.2015 15:54

Torunlar GYO CFO’su İsmail Kazanç, 5. Levent projesinin sonunda firmanın 7 bin konuta ulaşacağını deklare etti.

Bu zamana kadar ticari gayrimenkul geliştirmeye ağırlık verdiklerini ve Türkiye'nin birçok ilinde AVM, arsa ve konutları olduğunu söyleyen Torunlar GYO CFO'su İsmail Kazanç, konutta da iddialı olduklarını bu proje ile dile getirdiklerini söyledi. Kazanç, projenin yatırım maliyetini 1.8 milyar lira olarak açıkladı. 

Konutların yarısı satışa çıktı

Konuşmasında 5. Levent'in rakamsal detaylara ağırlık veren Kazanç, şu anda 2 bin 288 konutun inşasına yoğunlaştıklarını söyledi. Bunların 1142'sinin satışa sunulduğunu söyleyen Kazanç, “İki haftada 756 konutun kaporası alındı. Metrekare fiyatı 5 bin 500 lira olarak belirlenen konutların fiyatları 386 bin liradan 1 milyon 400 bin lira aralığında yer alıyor” dedi.

Torun Vade Sistemi sizi bekliyor

İki tür satışa ağırlık verdiklerini aktaran Kazanç, “Peşin satış imkanı tabi ki her zaman mevcut. Buna ilaveten Torun Vade Sistemi var. Yüzde 25'ini peşin olarak ödeyenlere kalan 24 ayı faizsiz taksitlendiriyoruz. Alıcılarımızın yüzde 70'i kredi kullanıyor. Oranları 0.83'ten başlayan vadelerle 11 banka ile anlaşma yaptık.” diyerek ödeme seçeneklerini açıkladı.

Aile yaşantısına uygun

Ulaşımı, 4 bin metrekarelik alışveriş caddesi, sosyal donatı alanları ve eğitim kampusu ile projenin tam olarak ailelere uygun olarak geliştirildiğini belirten Kazanç, “1+1'den 4+1'e kadar uzanan dairelerin kırılımını buna göre yaptık. 1+1'lere yüzde 18, 2+1'lere yüzde 30, 3+1'lere yüzde 37 ve 4+1'lere de yüzde 15 oranında yer verildi. Diğer 2. etap Eylülde satışa çıkacak ama talep olursa revize edilerek erkene çekilecek” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com