avcılar emekliler mahallesi

TOKİ'den Avcılar'a Emekliler Mahallesi!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 12.10.2015
TÜED Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, TOKİ ile aralarında yapılan anlaşma gereği, Avcılar'da Emekliler Mahallesi'nin kurulacağı müjdesini verdi.
Türkiye'de emeklilerin en çok yakındığı konulardan birisi olan ev sahibi olamamak ve geçim sıkıntısı çekmek herkesin malumu. Yıllarca çalıştıktan sonra dahi kira ödeyerek hayatta kalmaya çalışmaktan şikayetçi olan emeklilerin, imdadına ise TÜED'in  TOKİ ile birlikte yaptığı anlaşma yetişecek gibi görünüyor. Ülkenin birçok noktasında kurulan 'Emekliler Mahallesi' ile yıllar sonra ev sahibi olma fırsatı yakalayan emeklilere, çok yakında Avcılar'dakiler de dahil olacak gibi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, Avcılarlı emeklileri sevindirecek şeyler anlattı. TÜED Genel Merkezi'nin, TOKİ ile işbirliği yaparak inşa ettiği konutların çok yakında Avcılar'da da yükseleceğini belirten Kömeçoğlu, “Ne mutlu bizlere ki emeklilerimiz ev sahibi olacaktır” dedi. 

Handan Toprak'tan söz aldı

Derneklerinin bugüne kadar TOKİ'nin katkısıyla beraber birçok şehirde emeklileri ev sahibi yaptığını anımsatan Kömeçoğlu, Avcılar'da da benzer bir çalışmanın tamamlanması adına Belediye Başkanı Handan Toprak'tan söz aldığını da anlattı. “Emekli evlerinin inşası için tabii öncelikle arsa tahsisi yapılması lazım. Ben bu konuda Sayın Başkan Handan Toprak'la bir görüşme yaptım. Kendisi de sağ olsun duyarlılık gösterdi ve emekli konutlarının inşa edilebilmesi adına belediye tarafından bir yer tahsisi yapılabileceğinin sözünü verdi” diyen Kömeçoğlu, Avcılar'ın yeni imar planlamasında bu konunun da üzerinde durulacağını ve hassasiyet gösterileceğini söyledi.

3 bin konut inşa edilecek

Avcılar Belediyesi'nin kendilerine olan yaklaşımından oldukça mutlu olduğunu ifade eden Başkan Kömeçoğlu, belediye gibi İstanbul Valiliği'nin ve İlçe Kaymakamlığı'nın da benzer bir şekilde duyarlılık göstereceğine olan inancının tam olduğunu belirtti. Kömeçoğlu, Avcılar'da inşa edilmesi planlanan 'Emekli Evleri'nin sayısını da verirken, “Avcılar'ımıza yapılması planlanan TOKİ'nin Emekli Mahallesi'nin 3 bin konutluk olması düşünülüyor. 3 bin konutu evi olmayan, ihtiyaç sahibi üyelerimize kazandırmak için her türlü mücadeleyi göstereceğiz ve gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gazete İstanbul

Avcılar emekliler mahallesi TÜED