Teknik Yapı

Teknik Yapı, Katar'da 3 projesini görücüye çıkaracak

Sektörden Haberler 19.04.2017 09:19

Teknik Yapı, Katar Expo Fuarı'nda bu yıl içinde satışa çıkacağı üç yeni projesinin ön lansmanını yapacak.

İstanbul'un en önemli yerleşim birimlerinden Maltepe'de Tugay Yolu Caddesi üzerinde, 8 bin 319 metrekarelik bir alanda hayata geçecek olan Maltepe projesi, ilk önce Katar'da beğeniye sunuyor. 

35 katlı bir kuleden oluşan proje, tamamı ofis 324 bölümden oluşuyor. Maltepe projesi, 18. katta yer alan geniş ve şık restoranı, 19. kattaki fitness merkezi ve saunalarıyla dikkat çekiyor. Ayıca açık-kapalı geniş otoparkların şehrin yoğun iş trafiğinde kolaylık sağlaması bekleniyor. Projede 14 ticari birim de yer alıyor. 

Teknik Yapı'nın Kartal projesinin de ön lansmanını Katar'da yapıyor. İstanbul'un Kartal semtinde hayata geçecek Teknik Yapı imzalı proje, 1'i konut, 2'si ofis olmak üzere toplam 3 bloktan meydana geliyor. 35 katlı konut kulesi, 1+0'dan 3+1'e toplam 363 daireden oluşuyor. 6 katlı ofis blokları ise yaklaşık 1900 metrekarelik alanlardan yükseliyor. Teknik Yapı, ayrıca Katarlı yatırımcılara sosyal ve kültürel olanaklara sahip Bahçeşehir'de yer alan Yıldızlı Bahçe projesini tanıtıyor. Yıldızlı Bahçe, 16 katlı tek kulesindeki 34 ayrı tipten oluşan 104 adet yaşam alanı yer alıyor. 

Denizli'yi de götürdü 

Fuarda ayrıca Teknik Yapı'nın son bir yıl içinde satışa sunduğu üç ayrı projenin tanıtımı yapılacak. Bu projelerden ilki olan ve toplam 830 özel rezidans daireden oluşan Uplife Kadıköy projesi, İstanbul'un en değerli noktalarından Fikirtepe'de, yüzde 40'ı yeşil alandan oluşan 16 dönümlük geniş bir arazide 4 kulesiyle yükseliyor. 1+1, 2+1 3+1 tipi rezidans dairelerden oluşan Uplife Kadıköy 2019 yılı sonunda teslim edilecek. Doğal kaynaklarıyla, sağlık ve kültürel turizmi ile Körfez ülkelerinde yaşayanların en çok tercih ettiği şehirlerden biri olan Denizli'de yükselen Evora Denizli projesi de Katar Expo Fuarı'nda görücüye çıkıyor.115 dönüm üzerine inşa edilen Evora Denizli, toplamda 5 bin kişilik yaşam alanına sahip 1.600 daireden oluşuyor. Proje, 2018'in sonunda teslim edilmeye başlanacak. Suadiye Oteli'nin yanında, İstanbul'un en ferah noktalarından sahil yolunda, çevredeki marinalara birkaç dakika uzaklıkta yer alan Suadiye Sahil projesi de müşterilere sunulacak. 2017 sonunda teslim edilecek proje, toplam 250 metrekarelik 115 rezidans daireden oluşuyor.