Teknik Yapı
Haberler / Sektörden Haberler / Teknik Yapı, Expo Turkey by Qatar'da 3 yeni proje tanıttı

Teknik Yapı, Expo Turkey by Qatar'da 3 yeni proje tanıttı

Sektörden Haberler 19.04.2017 16:29

Teknik Yapı, Katar Expo Fuarı’nda Uplife Kadıköy, Suadiye Sahil, Evora Denizli yanı sıra Maltepe, Kartal ve Bahçeşehir'deki projelerini de tanıttı.

Teknik Yapı, Katar'ın Doha kentinden düzenlenen ve Expo Turkey by Qatar Fuarı'na 6 projeyle katıldı. Teknik Yapı, bugün başlayan ve 21 Nisan'a kadar devam edecek olan fuarda, 2017 içerisinde satışa çıkacağı üç yeni projesinin ön lansmanı yaptı. 

Teknik Yapı, yurtdışı yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle devam eden projelerini ve satışa sunacağı yeni projelerini Katar Expo Fuarı'nda tanıtmaya karar verdi. Körfez ülkelerinden gelen talebin her geçen gün artığını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Uplife Kadıköy, Suadiye Sahil, Evora Denizli ile birlikte  üç yeni projelerini tanıtacaklarını açıkladı. Durbakayım, Katar Fuarı'nın özel bir anlam taşıdığını ve Teknik Yapı'nın ilk kez yeni projelerinin ön lansmanını yurtdışında yapacağını ifade etti. 

umut durbakayım
Umut Durbakayım

Anadolu'da 2 Avrupa'da 1 Yeni proje

İstanbul'un en önemli yerleşim birimlerinden Maltepe'de Tugay Yolu Caddesi üzerinde, 8319 m²'lik çok geniş bir alanda hayata geçecek olan Maltepe Projesi, ilk önce Katar'da beğeniye sunuluyor. 35 katlı bir kuleden oluşan proje, tamamı ofis 324 bölümden oluşuyor. Maltepe projesi, 18. katta yer alan geniş ve şık restoranı, 19. kattaki fitness merkezi ve saunalarıyla yoğun iş hayatının tüm stresini atabileceğiniz şekilde tasarlandı. Ayrıca açık-kapalı geniş otoparkları şehrin yoğun iş trafiğinde, size büyük bir kolaylık sağlıyor. 

teknik yapı maltepe projesi
Teknik Yapı Maltepe Projesi

Teknik Yapı Kartal Projesi'nin de ön lansmanını yapıyor. İstanbul'un Kartal semtinde hayata geçecek Teknik Yapı imzalı Kartal Projesi, 1'i konut, 2'si ofis olmak üzere toplam 3 bloktan meydana geliyor. 35 katlı konut kulesi, 1+0'dan 3+1'e toplam 363 daireden oluşuyor. 6 katlı ofis blokları ise yaklaşık 1900 m²'lik alanlardan yükseliyor. 

Teknik Yapı, ayrıca Katarlı yatırımcılara sosyal ve kültürel olanaklara sahip Bahçeşehir'de yer alan Yıldızlıbahçe projesini tanıtıyor. Yıldızlıbahçe, 16 katlı tek kulesindeki 34 ayrı tipten oluşan 104 adet yaşam alanı yeni bir şıklık ve konfor sunacak. 

Kentsel Dönüşümün Yıldızı da Katar'da

Fuarda ayrıca Teknik Yapı'nın son bir yıl içinde satışa sunduğu birbirinden özel üç ayrı projenin tanıtımı yapılacak. Bu projelerden ilki olan ve toplam 830 özel rezidans daireden oluşan Uplife Kadıköy projesi, İstanbul'un en değerli noktalarından Fikirtepe'de, %40'ı yeşil alandan oluşan 16 dönümlük geniş bir arazide 4 kulesiyle yükseliyor. 1+1, 2+1 3+1 tipi rezidans dairelerden oluşan Uplife Kadıköy 2019 yılı sonunda teslim edilecek. 

yıldızlı bahçe
Yıldızlı Bahçe

Doğal kaynaklarıyla, sağlık ve kültürel turizmi ile körfez ülkelerinde yaşayanların en çok tercih ettiği şehirlerden biri olan Denizli'de yükselen Evora Denizli projesi de Katar Expo Fuarı'nda görücüye çıkıyor. İnsanı esas alan fonksiyonel bir mimari ekseninde çoğunluğu yeşil alanlar ve sosyal tesisler olmak üzere 115 dönüm üzerine inşa edilen Evora Denizli, toplamda 5.000 kişilik yaşam alanına sahip 1.600 özel daireden oluşuyor. Farklı boyuttaki ticari alanlar ise yaşayanların hayatına kolaylık, projeye canlılık katarak projeyi bir çekim merkezi haline getiriyor. Proje, 2018'in sonunda teslim edilmeye başlanacak.

Suadiye Oteli'nin yanında, İstanbul'un en ferah noktalarından sahil yolunda, çevredeki marinalara sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alan Suadiye Sahil projesi çok özel müşterilere sunulacak. 2017 sonunda teslim edilecek proje, toplam 250 metrekarelik 115 özel rezidans daireden oluşuyor.