Levent Life Office / İmaj İnşaat - Baray İnşaat - Svot Yapı

İmaj İnşaat - Baray İnşaat - Svot Yapı firmasının Levent Life Office projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Tarabya Life Ali Şener

Tarabya’daki ilk kentsel dönüşüm projesi hızlı ilerliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 27.02.2015
Svot Yapı, İmaj İnşaat ve Baray İnşaat ortaklığı, Tarabya’da üç adayı birleştirerek 16 bin metrekarelik arsada kentsel dönüşüm projesi yapıyor.
Sarıyer ve Levent'te üst gelir gruplarına ürettiği konut ve ofis projeleri ile ismini duyuran üç şirketli ortaklık grubu, Tarabya sırtlarında yine kendinden söz ettirecek elit bir proje gerçekleştiriyor. Toplam 16 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek proje de 5 katlı 11 blok yer alacak. Projede 369 adet A+ tipi konut ve 1500 araçlık kapalı otopark yer alacak. Sosyal donatı alanlarının ön plana çıkacağı projede misafir otoparkları, sosyal alanlar, market, kuaför, kapalı-açık havuz, fitness merkezi (Gym, sauna, buhar odası, türk hamamı) gibi imkanlar yer alacak. 

Bölgedeki 2. büyük olacak

Sarıyer Tarabya'da geliştirdikleri kentsel dönüşümün bölgedeki en büyük 2. proje olduğuna değinen Svot Yapı Pazarlama Müdürü Ali Şener, kendi yaptıklarının gerçek anlamda dönüşüm olduğunu söyledi. Sadece binaları yenilemenin dönüşüm sayılamayacağını söyleyen Şener, “Binalar işin görünen kısmıdır. Birde yaşanan sosyal dönüşüm söz konusu. Burada büyüyen çocuklar, sağlıklı çevre, otopark alanları, yeşil alanlar, oyun parkları gibi bir çok ihtiyacın iyice tasarlanmayı gerekiyor” şeklinde konuştu.

Binaların sürdürülebilir olmasını savunan Şener, “Projeler geleceği ve doğayı korumalı. Çünkü dönüşümle kaynaklar israf ediliyor. Biz bunu önlemek için akıllıca davrandık. Ekonomik kaygıları bertaraf ederek hem hak sahiplerinin mülkünü değerlendirdik hem de sağlıklı mekanlarda yaşamalarına aracı olduk” dedi.

Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Şener, “Biz görüşmeleri mahalleli ile toplu olarak yaparak sonuca gittik. Hiç bireysel görüşmemiz olmadı. Durumu anlattık ve ne yapacağımıza birlikte karar verdik. Aksi halde insanlar bunu yanlış algılıyor. Akla hayale sığmayan istekler sıralanıyor” diye konuştu.

Dönüşüm her yere yansımalı

Kentsel dönüşümün bina değil, ada bazında yapılması gerektiğini ileri süren Şener, uygulamanın verimli olmadığını söyledi. Şener, “Şu anda yapılan kentsel dönüşüm projesi gerçeklikten uzak. Sadece binalar yenileniyor, yeni bir hayat düzenlemesi getirilmiyor. Eskiden olduğu gibi düzensiz ve kaynakları israf eden bir yaklaşımdan devam ediliyor” dedi. 

Tarabya Life İletişim Bilgileri;

Web: http://tarabyalife.net/

Telefon: 0 212 202 99 66

Tarabya Life Ali Şener Tarabya’daki ilk kentsel dönüşüm projesi Svot Yapı İmaj İnşaat Baray İnşaat