Tamer Özyurt’a göre KDV sorunu çözülürse inşaat sektörü sıçrama yapar!

Tamer Özyurt’a göre KDV sorunu çözülürse inşaat sektörü sıçrama yapar!

Sektörden Haberler 28.12.2012 15:15

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, 2012 yılında Türkiye’de pek çok olumlu gelişme yaşandığına işaret ederek, özellikle Mütekabiliyet Yasası’nın çıkmasıyla birlikte pek çok ülkenin vatandaşının Türkiye’den gayrimenkul sahibi olabileceğini söyledi

 

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, 2012 yılında Türkiye'de pek çok olumlu gelişme yaşandığına işaret ederek, özellikle Mütekabiliyet Yasası'nın çıkmasıyla birlikte pek çok ülkenin vatandaşının Türkiye'den gayrimenkul sahibi olabileceğini söyledi. Türkiye'nin kredi notunun artması ve konut kredilerinde faizlerin düşmesinin de inşaat sektörünü olumlu etkilediğini anlatan Özyurt, “Konut kredilerinde faizlerin önümüzdeki günlerde bir miktar daha düşmesi bekleniyor. Bu olumlu göstergeler ışığında ben 2013'ün 2012'den daha iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Bu yıl sektörde yüzde 5'lik bir büyüme bekleniyor. Önümüzdeki yıl sektörün yüzde 10 büyüyeceğini düşünüyorum” dedi.

Kentsel dönüşüm, 2B ve Mütekabiliyet Yasası'nın sektörü hareketlendirdiğini, bunların asıl etkisinin ise 2013 yılında görüleceğini ifade eden Özyurt, sektörün önündeki  en büyük sıkıntının ise KDV konusundaki belirsizlik olduğunu vurguladı. KDV konusundaki belirsizliğin ortadan kalkmasıyla inşaat sektörünün 2013'te beklenen sıçramayı yapacağını dile getiren Özyurt, 2013 yılında Nmerkez ve Özyurtlar Residence projelerinin teslimini yapacağını, Nşehir'in yapımını sürdüreceğini ve Özyurtlar Plaza ile Nistanbul Residence  projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Yavuz Karaman