Asma Bahçeler / Tanyer İnşaat

Tanyer İnşaat firmasının Asma Bahçeler projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Talep çok, konut az!

Sektörden Haberler Rüya Tulumbacı 17.10.2015
İzmir’de konut satışını değerlendiren Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, ''Mevcut konut stoğu yeterli değil'' dedi.

‘Konut açığı sürüyor'

İzmir'de konut satışı alanında talebin yüksek olduğunu belirten Tanyer ‘' Mevcut konut stoğu yeterli değil, İzmir'de konut açığı sürüyor" dedi. İnsanların artık fiyat kalite orantısına dikkat ettiğini söyleyen Münir Tanyer, müteahhitlerin de bu durumun farkında olduğunu ve fahiş fiyatta ev satılmadığını dile getirdi.

İzmir parlayan bir yıldız'

Münir Tanyer, "İzmir geçmişten beri gözde bir kent oldu ve nitelikli göç alıyor. Bu anlamda parlayan bir yıldız. Yeni yapılacak konutların satışlarının da sürekli olacağını düşünüyorum, İzmir cazibesi yüksek bir kent. Planlı ve düzenli hareket edilmeli. Öncelikle kentin altyapı sorunları çözülmeli. Gelecek kuşaklara, daha yaşanabilir bir kent bırakmamız gerekiyor. Bu konuda insanı ve yaşamı merkeze alan ve çocuklarımızın geleceğine yönelik projeler üretelim istiyoruz" diye konuştu.

‘Konut satışları artacak'

Artan girdi maliyetlerinin müteahhitleri zorladığını ve konut fiyatlarında yakın zamanda artış olacağını da vurgulayan Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, şu açıklamalarda bulundu:

"Eğer konut ihtiyacı olan varsa bu dönemde yılbaşına kadar ev almalarını tavsiye ederim. Gayrımenkulün önümüzdeki dönemde çok daha fazla prim yapacağını öngörüyorum. Diğer yatırım araçları, gayrimenkul kadar kazandıramaz. Yatırım yapmak isteyenler önümüzdeki yıl, bu düşüncelerimizin ne kadar doğru olduğunu göreceklerdir. Konut kredi faizleri arttı. Seçimler ve hükümet kurulma sürecinin ardından gayrimenkul sektörü de düzene girecektir.''

İzmir Konut satışı Tanyer İnşaat