Dan Stubbergaard

T Buluşmaları'nde Dan Stubbergaard ağırlanacak

Sektörden Haberler 10.04.2017 12:13

Şişecam Düzcam, T Buluşmaları kapsamında Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu Dan Stubbergaard’ı ağırlayacak.

Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘T Buluşmaları'nda Danimarkalı mimarlık ofisi COBE'nin kurucusu Dan Stubbergaard'ı ağırlayacak. 

10 Mayıs 2017 tarihinde, İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında, Dan Stubbergaard mimariye bakış açısını ve COBE'nin güncel projeleriyle ilgili deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacak.

Yapı sektörüne yenilikçi ürünleri ile ivme kazandıran Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla hayata geçirdiği “T Buluşmaları” serisinin üçüncüsünü, 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenliyor.

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa'nın en büyük üreticisi olan Şişecam Düzcam'ın Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenleyeceği etkinlik yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. 

Mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin katılacağı konferansın konuşmacısı ise son dönemde birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE'nin kurucusu Dan Stubbergaard olacak.

Özgün mimari yaklaşımıyla birçok ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan Stubbergaard, mimari çalışmalarının yanı sıra, Royal Danish Academy of Fine Arts'ın mimarlık bölümünde ders veriyor ve uluslararası konferanslarda COBE'nin güncel projeleri hakkında konuşmalar yapıyor. COBE'nin uygulanmış projeleri arasında, Ragnarock (Roskilde, Danimarka), Frederiksvej Kindergarten, (Frederiksberg, Danimarka), Nørreport Station (Kopenhag, Danimarka), Forfatterhuset Kindergarten (Kopenhag, Danimarka), Porsgrunn Maritime Museum (Porsgrunn, Norveç), The Library (Kopenhag, Danimarka), Israels Plads (Kopenhag, Danimarka), Taastrup Theater (Taastrup, Danimarka) bulunuyor.

Şimdiye kadar kazandığı ödüllerin bazıları:

  • o    2016 WAN (World Architecture News) Awards – En İyi Ulaşım Yapısı (Nørreport Station projesi ile)
  • o    2015 ICONIC Award (Adidas Meet & Eat projesi ile)
  • o    2015 Dreyer Vakfı Onur Ödülü
  • o    2015 MIPIM Awards - En İyi Konut (Krøyers Plads projesi ile)
  • o    2012 Nykredit's Mimarlık Ödülü
  • o    2012 MIPIM Awards – En İyi Yenileme (The Library projesi ile)
  • o    2011 Kopenhag Mimarlık Ödülü – En İyi Kamusal Bina (The Library projesi ile)
  • o    2006 Venedik Mimarlık Bienali Altın Aslan Ödülü – En İyi Ulusal Katılım

Dan Stubbergaard kimdir?

COBE mimarlık ofisinin kurucusu ve yaratıcı direktörü olan Dan Stubbergaard, Kopenhag'daki Royal Danish Academy of Fine Arts'ta mimarlık eğitimi aldı. 2005 yılında kurduğu ve tüm projelerinin yürütücüsü olduğu COBE, güçlü-anıtsal yapılardan, karmaşık master planlara kadar farklı ölçekteki projeler için tasarım ve uygulama hizmeti veriyor.