Avrupa Konutları Atakent 3 /

firmasının Avrupa Konutları Atakent 3 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Süleyman Çetinsaya

Süleyman Çetinsaya: Türkiye ekonomik istikrarını kanıtladı

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 15.08.2016
Süleyman Çetinsaya, 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin ekonomik istikrarını kanıtladığını belirterek, “Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam” dedi.
Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi yaptığı hain darbe girişiminin tüm ülkeyi olumsuz anlamda etkilediğini belirten Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, milletin iradesinin girişimin etkilerini en aza indirgediğini söyledi. Çetinsaya, "Dünyanın hiçbir yerinde böylesine bir girişimin ardından, bu şekilde güçlü kalan bir ekonomi görülemez. Ülkemiz bu alçak girişimle birlikte tüm dünyaya milletimizin iradesini gösterirken, Türkiye'nin güçlü ve istikrarlı ekonomisini de kanıtlamış oldu" dedi. Hain kalkışmanın yaralarının hızla sarıldığını dile getiren Çetinsaya, "Hükümetimizin çok ciddi tedbirleri var. İnşaat sektörü açısından baktığımızda ise her geçen gün yeni, olumlu haberler görüyoruz. Bunlardan biri de Emlak Konut GYO'nun projelerinde vadeyi 10 yıla çıkartarak, faizi yüzde 0.70'e sabitlemesi veya TÜFE oranlarına göre artış baz alınarak taksitlendirme yapması oldu" şeklinde konuştu.

EMLAK KONUT CANSUYU OLDU

Emlak Konut GYO'nun kampanya hamlesinin sektöre cansuyu olduğunu belirten Çetinsaya, şöyle devam etti: "Yılın ikinci yarısı için önemli bir adım oldu. Konut alıcıları için son derece değerli bir kampanya olduğunu söyleyebilirim. Emlak Konut GYO'nun da açıkladığı üzere bir haftada 1 milyar TL'lik satış gerçekleştirildi. GYODER üyeleri de bu kampanyayı kendi girişimleriyle projelerine uyarlayarak ülke ekonomisine destek sağladılar. Hemen ardından da Cumhurbaşkanımızın faiz çağrısına bankalardan destek geldi ve konut kredi faizleri yüzde 1 seviyesinin altına çekildi. Yapılan girişimler son derece başarılı oldu ve sonuçlarını kısa sürede verdi. Projelerimizde çok başarılı satış grafikleri elde ettik."

EV ALMAK İÇİN EN İYİ DÖNEM

İnşaat sektörünün büyümesinin ülke ekonomisinin de kalkınmasına doğrudan etki ettiğinin altını çizen Çetinsaya, "Bu doğrultuda hayata geçirilen bu çalışmaları son derece yerinde buluyorum. Vatandaşımız için de büyük bir fırsat doğdu. Konut almak için bundan daha iyi bir dönem olamazdı" dedi. Çetinsaya, "120 ayda konut kredi faizlerinin yüzde 1 bandının altına inmesini isterken bugün yüzde 0.83'lerle kredi kullanılabiliyor. Emlak Konut GYO ve GYODER üyesi projelerde ise yüzde 0.70 oranlarla taksitlendirme yapılabiliyor. Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam" şeklinde konuştu.

Süleyman Çetinsaya fetö Artaş İnşaat Emlak Konut GYO