Vadistanbul Park / Artaş İnşaat - İnvest İnşaat

Artaş İnşaat - İnvest İnşaat firmasının Vadistanbul Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Süleyman Çetinsaya emlak hakkında her şey programında konuşuyor

Süleyman Çetinsaya ‘Önümüzde 3 proje daha var’

Sektörden Haberler Emine Pile 09.02.2016
NTV’de her salı saat 15.30’da yayınlanan ‘Emlak Hakkında Her şey’ programında bu hafta da gayrimenkul sektörüne yönelik konular ele alındı.
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerini ağırlayarak güncel konuları ele alan Emlak Hakkında Her şey programının bu haftaki konukları Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve Emaar CEO'su Ozan Balaban oldu.

Sunuculuğunu Berfu Güven'in yaptığı programda yatırımcı için konutu cazip kılan unsurlar ve faizlerin piyasaya etkisi gibi konular çarpıcı yönleriyle ele alındı. 

Programda Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, ev alacaklara yönelik bazı kampanyalar düzenlediklerini ve peşinatı bölerek müşterilere destek olmaya çalıştıklarını belirtti. 

Yabancıya konut satışına yönelik değerlendirmelerde bulunan Süleyman Çetinsaya, gerçekleştirdikleri projelerde yüzde 5-10 civarında yabancıya konut sattıklarını belirtti. Ev alan yabancıların daha çok yatırım değil oturum için aldıklarını ifade etti. Bunun da satışta çeşitlilik oluşturduğunu ve ekonomiye katkı sağladığını söyledi. 

2016 YILI YATIRIM YILI OLACAK 

Konut fiyatlarındaki artışla ilgili olarak ise Çetinsaya, “Konut fiyatlarını arsa maliyetleri arttırıyor. İnşaat sektörü için ülkemizde her ürün ve inşaat malzemesi üretiliyor. Hatta inşaat malzemeleri ihraç ediliyor” dedi. Konut fiyatlarındaki artışın inşaat maliyetlerinden değil arsa maliyetinden kaynaklandığını ifade etti. 

Bu yıl için yeni yatırımlarına yönelik açıklamalarda da bulunan Süleyman Çetinsaya, “Vadistanbul'un 3. etabı olan Vadistanbul Park, devam ediyor” dedi. Projeye büyük ilginin olduğunu söyleyen Çetinsaya, 2016 yılının yatırım yılı olacağını ve Mart, Nisan, Mayıs ayında yeni yatırımların yapılacağını ekledi. “Önümüzde 3 proje daha var” diyerek gelecek projeleri hakkında bilgi verdi. 

Emlaktasondakika.com/Emine Pile

Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat Ozan Balaban