Süleyman Çetinsaya

Süleyman Çetinsaya, MIPIM'de ekibimize konuştu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 10.03.2015
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, MIPIM'de ekibimizle bir araya geldi.
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de emlaktasondakika.com'un sorularını yanıtladı.

Süleyman Çetinsaya fuar hakkındaki görüşlerini şöyle belirtti: "MIPIM bizim için Türkiye ve inşaat şirketlerimiz için çok önemli bir fuar. Gerek Türkiye'nin tanıtılması gerek İstanbul'un tanıtılması açısından çok önemli. Aynı zamanda dünyada yapılan projeleri biz burada görüyoruz, değerlendiriyoruz. Burada projeleri tanıyoruz. Ülkelerde neler oluyor, mimari çalışmalar nedir o bakımdan MIPIM fuarına Türkiye'miz açısından çok önem veriyoruz ve her sene katılmayı arzu ediyoruz.”

MIPIM 2015'teki temasları hakkında bilgi veren Süleyman Çetinsaya, "Yabancılar geliyor ve arkadaşlarımız bilgi veriyorlar. Projemizin İstanbul'un neresinde olduğunu soruyorlar ve tanıtıyoruz. Bu sene önemli olan bizim için İstanbul Ticaret Odası'nın yaptığı maket biliyorsunuz ki. İstanbul'un bir maketi yapıldı çok da güzel olmuş ellerine sağlık."

İnşaat sektörü malzemecilerinin yurtdışına 25 milyar dolarlık ihracat yaptığını vurgulayan Çetinsaya, "20 yıl önce inşaat malzemelerini biz ithal ediyorduk. Şimdi hem kullanıyoruz, hem ihraç ediyoruz." dedi. 

İstanbul'da dev işlere imza atan Süleyman Çetinsaya, "Yurtdışında proje geliştirmeye düşünüyor musunuz?" sorusuna ise "Biz İstanbul odaklı çalışıyoruz, yurtdışı tercihimiz değil. Başka şirketler başarılı çalışmalar yürütüyor" şeklinde cevapladı.

Emlaktasondakika ekibi MIPIM'den bildiriyor…

Süleyman Çetinsaya artaş inşaat