artaş inşaat yönetim kurulu başkanı süleyman çetinsaya

Süleyman Çetinsaya '2016 çok hareketli geçecek'

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 12.12.2015
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 2015 yılının seçim etkisinde kaldığını ve 2016'nın hareketli geçeceğini açıkladı
Gayrimenkul ve inşaat sektörünün lokomotif firması Artaş İnşaat, Avrupa Konutları markasını büyütmeye devam ediyor. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, sektörü yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Çetinsaya, 2016'nın hareketli geçmesini beklediğini dile getirdi.

İşte Süleyman Çetinsaya'nın açıklamaları...

"2015 yılı seçimlerin etkisiyle geçen bir yıl oldu. Yılın son çeyreğinde de erken seçime gidilmesi, yatırımcıların bir kısmını beklemeye çeken bir dönem oluşturdu. Bu nedenle genel olarak bir durgunluk yaşandığı söylense de kendi adımıza; projelerimizdeki satışlarla ve aldığımız taleplerle hareketliliğin devam ettiğini gördük. Seçimlerden çıkan olumlu sonuç da piyasaları şimdiden hareketlendirdi. Eylül ayında satışa sunduğumuz son projemiz Avrupa Residence& Office Ataköy'de yaşadığımız yoğunlukla, 3 hafta içinde projenin büyük kısmını sattık. Doğru yerde, doğru ve nitelikli proje geliştirdikten sonra Türkiye'de konutun satılamaması gibi bir durum yok. Ülkede hala ciddi anlamda konut açığı bulunuyor ve vatandaşlarımız da gayrimenkul yatırımına inanıyor. 2015'in geneline kendi açımızdan bakacak olursak; Avrupa Konutları TEM 2 projemizi ve ortak girişimlerle hayata geçirdiğimiz Tema İstanbul projemizi teslim ettik. Avrupa Konutları Kale projemizi lanse ettik ve kaba inşaatını tamamladık. Bununla birlikte yine ortak girişimle inşasına devam ettiğimiz Vadistanbul projemizin Bulvar etabının inşasında ve satışında büyük ilerleme kaydettik. Vadistanbul Bulvar projemizi Dubai'de Cityscape fuarında körfezli yatırımcılarla buluşturduk. Avrupa Residence& OfficeAtaköy projemizi lanse ettik ve 3 haftada büyük kısmını sattık. 2015 yılı bizim açımızdan gayet hareketli ve hedeflerimiz doğrultusunda geçen bir yıl oldu"

"2015 yılında satışa sunduğumuz Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Residence& Office Ataköy projelerimizde gayet başarılı satış grafikleri elde ettik. Satışı devam eden Vadistanbul ve Tema İstanbul projelerinde de beklentilerimiz doğrultusunda satış oranları yakaladık. Genel olarak 2015 yılı bizim için verimli geçti diyebiliriz"

2016 YILINDA AVRUPA KONUTLARI MARKALI 2 PROJE GELİYOR

"2016 yılının 2015'e kıyasla çok daha hareketli bir yıl olacağına inanıyorum. 2015, seçim beklentileri nedeniyle bazı yatırımcılarının yatırım kararlarını ertelediği bir yıl oldu. Bizim öncelikli temennimiz ülke ekonomisinin başarılı bir trend yakalayarak istikrarını sürdürmesi yönündedir. Türkiye'nin ciddi bir potansiyeli var. Bu potansiyele ve güce inanıyoruz. Aktif şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat, turizm ve perakende sektörlerindeki yatırımlarımıza 2016 yılında da ara vermeden devam edeceğiz. Yıl içinde Avrupa Konutları Başakşehir projemiz ile Avrupa Konutları Atakent 4 projelerimizi de hayata geçireceğiz"

süleyman çetinsaya avrupa konutları