güzel havada bulutların altında dev konut blokları

Sitelerde aidatlar cep yakıyor!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 10.08.2015
Ev almak ya da kiralamak isteyenler artık siteleri tercih ediyor, ancak sitelerdeki aidatlar cep yapıyor...
Sosyal donatıları sebebiyle daha çok tercih edilen sitelerin bazılarında bir kira değerine ulaşan aidatlar, İstanbul'da metrekare başına aidat fiyatı diğer illere göre daha yüksek. İstanbul'da artık en düşük aidat fiyatının 300 liraya dayandığını belirten Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, aidat konusunun marka projelerde ev satmada bile dezavantaj oluşturmaya başladığını söyledi.

yeşil site içinde konut blokları

Beşiktaş En Yüksek Aidat Ortalamasına Sahip

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “maksimum aidat rakamlarında İstanbul Avrupa yakası metrekaresi 13,16 TL değer ile ilk sırada. Bunu 9,44 TL fiyatla Ankara, 7,54 ile Anadolu yakası ve 4,01 TL ile İzmir takip ediyor” dedi. Hakan Erilkun, İstanbul Güngören'nin metrekaresi 1,02 TL ile en düşük değere sahipken, Beşiktaş'ın  5,6 TL ile en yüksek aidat ortalamasına sahip ilçeler olduğunu söyledi. Erilkun, 5,6 TL metrekare fiyatına göre Beşiktaş'ta 100 metrekarelik bir evin aidatı 560 TL olduğuna dikkat çekti.

altın emlak panosu önünde hakan erilkun

İstanbul'da Bazı Projelerin Metrekare Başına Aidat Fiyatları:

ATAŞEHİR

AĞAOĞLU MY WORLD

3 TL

BAHÇELİEVLER

İSTWEST

3.74 TL

BAHÇEŞEHİR

BİZİMEVLER

3,15 TL

BAHÇEŞEHİR

SPRADON-KULELER

4 TL

BEŞİKTAŞ

BÜYÜKHANLI

7 TL

BEYLİKDÜZÜ

İHLAS 3

2 TL

HALKALI

SOYAK EVO STAR

2 TL

HALKALI SOYAK

OLİMPİA KENT

2,6 TL

MASLAK

MASHATTAN

4 TL

SANCAKTEPE

SİMPAŞ LAGÜN

4,5 TL

TEM

AVRUPA KONUTLARI

1,75 TL

 

İstanbul'da En Düşük Aidat 300 TL

Aidat konusunun marka projelerde ev satmada bile dezavantaj oluşturmaya başladığını kaydeden Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, İstanbul'da artık en düşük aidat fiyatının 300 liraya dayandığını belirtti. Hakan Erilkun şöyle devam etti: “Bu bedellere ısınma masrafları dahil bile değil. Dünyada konut fiyatı en çok artan ülkeyiz. Bir de aidat probleminin oluşması sektör açısından problem oluşturabilir. Bu sebeple bunun kontrol edilmesi, devletin müdahil olarak, önlem alması gerekiyor.”

sitelerde aidat fiyatları