gayrimenkul sektörünün süper markası sinpaş

Sinpaş, gayrimenkul sektörünün süper markası oldu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 03.02.2015
Superbrands Türkiye, Türkiye'nin yeni süper markalarını açıkladı. Gayrimenkul sektörünün süper markası ise Sinpaş oldu.
Dünya'da 88 ülkede gerçekleştirilen Türkiye'de ise 2 yılda bir yapılan araştırma sonucunda ülkemizde 2014 yılının süper markalarını belirlendi. 

Seçici kurul ve AC Nielsen'in ölçümleriyle belirlenen 1023 marka arasında, gayrimenkul sektöründe konsept projelerin lideri Sinpaş, “Superbrands” seçildi.

Seçici kurulda iş dünyasından isimler yer alırken, süper markalar bilinirlik kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildi. 

Her detay inceleniyor

Süper marka seçiminde firmanın; vergi sıralamasından etik değerlere uymasına, çevre duyarlılığından sosyal sorumluluk projelerine katkısına, marka devamlılığından markalaşmaya yaptığı yatırımlara, teknolojisi ve yatırımlarına kadar pek çok önemli unsura dikkat ediliyor.

Süper markalar nasıl belirleniyor?

İlk etapta 1023 marka yukarıdan belirtilen kriterler doğrultusunda belirleniyor. Daha sonra bu sayı hepsi konusunda uzman olan Seçici Kurul tarafından 300'e indiriliyor.  Nielsen bu 300 marka için İstanbul, Ankara ve İzmir'de 1677 kişi ile yüz yüze görüşerek tüketici değerlendirmesi yaptı. Tüketici değerlendirmeleri sonucunda 134 marka, Türkiye 2014 Süpermarkaları olmaya hak kazandı.

"Kalite çıtasını zirveye taşıdık"

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, ödül başarısı ile ilgili şunları söyledi: “Sinpaş Ailesi olarak 40. Yılımızda süper marka seçilerek bu anlamlı ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduk. Sektörde uzmanlığımızla markamıza değer katan başarılı işler yaptık, temalı yaşam projelerine odaklanarak var olduğumuz bölgelere değer kattık. Sektörde kalite çıtasını zirveye taşıdık. 40 yıllık tecrübemizin getirdiği güvenle önümüzdeki dönemde marka değerimize katkıda bulunacak yeni başarılara imza atacağız”.

seba gacemer

Sinpaş projeleri

Sinpaş, her biri çevreye ve doğaya saygılı, yeşili ve maviyi farklı öğelerle yorumlayan özgün konut projeleriyle, Lagün, Boshporus City, İstanbul Sarayları, İncek Life, EgeBoyu, EgeYakası, Bursa Modern, Kelebekia, Aqua City, Liva Turkuaz, Köyceğiz, Altınoran, Kelebekia Premium, Marenegro, Sealybria, Boğaztepe, Central Life, Aqua Manors, Antepia gibi çok sayıda yenilikçi markalı projeyi de sektöre sundu.

Superbrands Türkiye AC Nielsen sinpaş