signofthecity2015

Sign of the City Awards 2015 başlıyor!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 22.06.2015
Türkiye'nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul projeleri Sign of the City Awards 2015'te ödüllendirilecek.
Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenecek olan Sign of the City Awards 2015 (SotCA)gayrimenkul yarışmasının başvuruları başladı.

Türkiye'nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul projelerinin 19 kategoride ödüllendirileceği "Sign of the City Awards 2015" yarışmasına, başvuruların başladığı 15 Haziran tarihi itibariyle sektörden yoğun bir katılım ilgisi gösterildi. Yarışmaya başvurmak isteyen kişi ve kurumların son katılım tarihi ise 14 Ağustos olarak belirlendi.
Daima daha kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir bir vizyonla çalışan inşaat ve gayrimenkul markalarının projeleri, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek büyük ödüllere ulaşmaya çalışacak.  

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY Türkiye, yapacağı teknik değerlendirmede başvurularının tam ve eksiksiz olması ve kriterlere uygunluğunu inceleyecek. Teknik eleme ile yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından, jüri üyeleri her kategorinin en iyisini seçecek. Finale her kategoriden 5 aday kalacak. İkinci aşamayı geçen 5 proje son olarak, bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güzin Konuk'un başkanlığını yaptığı, sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı Sign of the City Awards 2015 jürisinin final değerlendirmesi sonucunda her kategoriden sadece 1 adet proje ödüle hak kazanacak.

Katılımcı markalar, yarışma başvurularını yapabilecekleri http://www.signofthecity.com/ web sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyuruları takip edebilecekler.

Vestel'in de platin sponsor olduğu Sign of the City Awards'da Türkiye'nin simgesi haline gelmiş projeler, 04 Kasım 2015Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek.

SOTCA 2015 Kategorileri

En İyi Rezidans
En İyi Çok Katlı Konut
En İyi Konut
En İyi Müstakil Konut
En İyi Karma Kullanımlı Proje
En İyi AVM
En İyi Ofis
En İyi Sağlık Binası / Kampusu
En İyi Eğitim Binası / Kampusu
En İyi Sosyo-Kültürel Yapı
En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı
En Yeşil Bina
En İyi Mimari Tasarım
En İyi Dönüşüm Projesi
En İyi Pazarlama Kampanyası
En İyi Kentsel Tasarım
Yılın Fark Yaratanı
Genç Mimar Teşvik 
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

Sign of the City Awards 2015