Selçuk Avcı

Selçuk Avcı, MIPIM'de ESD'nin sorularını yanıtladı

Sektörden Haberler 16.03.2017 07:37

Avcı Architects Kurucusu Selçuk Avcı, dünya gayrimenkul sektörü için en önemli organizasyon olan MIPIM'de Emlaktasondakika.com'un sorularını yanıtladı

Avcı Architects olarak MIPIM'e ilk kez stant açarak katıldıklarını belirten Avcı Architects Kurucusu Selçuk Avcı, "Ne bulacağımızı o açıdan tabi ki bilemiyorduk, ilk gün çok iyi geçti. Diğer açıdan arkadaşlarla beraber olmak güzel bir şey ve 10 yıldır görüşmediğim insanlarla karşılaştım o da beni çok sevindirdi. Eski temasları yenilemek de çok güzel oluyor. MIPIM çok maksatlı bir yer herkesin buraya gelmesinin çok açık ve net bir maksat var ve herkesin dünyanın bir tarafından gelmesi de bunu enteresan bir ortam haline getiriyor. MIPIM'ın enerjisi çok yüksek her an bişey olabilir, temposu var o yüzden iyi geldik, iyi ki stand açtık diyoruz. Bir daha ki seneye tekrar katılacağız galiba" dedi. 

İngiliz bir şirket olduklarını ve bunun yabancılarla temasa katkıda bulunduğunu belirten Avcı Architects Kurucusu Selçuk Avcı "3 şehirde ofislerimizin olması insanların ilgisini çekiyor. Mesela girişimci bir yatırımcı Kongo'da bir proje yaptığımızı görünce çok şaşırdı 'Çünkü Kongo'da kim proje yapar' diye düşündü tabi ki ve bizimle temasa geçecek. Bu gibi şeyler anca böyle yerlerde oluşabiliyor" ifadelerini kullandı.