Sea Pearl ataköy

Sea Pearl, MIPIM'de yatırımcılardan talep toplayacak

Sektörden Haberler 11.02.2015 11:12

Geliştirdiği devasa projelerle dikkatleri üzerine çeken Kuzu Grup, Ataköy Sahili’ndeki Sea Pearl’ü MIPIM’de dünya arenasına çıkarıyor.

Türk inşaat, konut ve gayrimenkul dünyası için ayrıcalıklı bir yere sahip olan MIPIM, kendi büyüklüğüne yarışır bir projenin tanıtımına ev sahipliği yapacak. İlk gösterisi Dubai'de yapılan ve Körfezli gayrimenkul yatırımcılarının hayranlığını kazanan Sea Pearl Ataköy, 18 Mart'ta Türkiye'deki tanıtımın öncesinde, 10 - 13 Mart 2015 tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen 26. MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nda boy gösterecek. 

Kuzu Grup ile Kat GY ortaklığında hayata geçirilen Sea Pearl Ataköy, mimarisi ve konumuyla yabancıları kendisine hayran bırakıyor. Yatırım değeri 2 milyar 700 milyon dolar olan Sea Pearl'ü dünyanın her yerinden gelen gayrimenkul yatırımcıları, CEO'ları, fonları izleyecek ve yakın takibe alacak. İş bağlantılarının ve blok satışların yapıldığı, projelere yeni ufukların açıldığı fuarda Ataköy'deki eşsiz konumu ile Sea Pearl, yatırımcıların gözdesi olacak. 

Türkiye'deki tanıtım toplantısı 18 Mart Perşembe günü yapılması planlanan atoplantı Emlak muhabirlerine özel olarak Hyatt Regency Istanbul Ataköy'de saat 10.00'da yapılacak. 

İki etabıda birbirinden çekici

Mimarisi ve konumuyla adından çokça söz ettiren proje, Green Pearl ve Blue Pearl olmak üzere iki etaptan oluşuyor. 1400'ün üzerinde konut, otel ve ticari birimlerden meydana gelen Sea Pearl Ataköy'de fiyatlar 589 bin 623 dolardan başlayıp 4 milyon 418 bin 937 dolara kadar yükseliyor.

Yabancı yatırımcının gözdesi haline gelen Sea Pearl Ataköy, Evrenol Architects imzalı olup, Mart 2017'de tamamlanacak. Arsa büyüklüğü 127 bin metrekare, inşaat büyüklüğü ise 500 bin metrekare olarak belirlendi.

Projenin 8 rezidans ile 1 otelden oluşması bekleniyor. 2014 Eylül'ünde inşaat faaliyetleri açılan dava neticesinde durdurulan proje için bu durum çözülmüş görünüyor.