Yooistanbul / Say Yapı

Say Yapı firmasının Yooistanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Say Yapı

Say Yapı, GYO olma yolunda

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.04.2016
İstanbul’da yooistanbul projesini yürüten Say Yapı Teknoloji, 500 milyon dolar yatırımla 2 projeye daha başlayıp gayrimenkul yatırım ortaklığı kuracak
İstanbul'da yoo istanbul projesini yürüten Say Yapı Teknoloji, 500 milyon dolar yatırımla 2 projeye daha başlayıp gayrimenkul yatırım ortaklığı kuracak

Bugüne kadar Star Life Göktürk, Star Life Silivri ve ‘yoo istanbul' gibi projeleri hayata geçiren Digicom Grup şirketlerinden Say Yapı Teknoloji, gayrimenkul sektöründe yatırımlarını artırıyor. Bugüne kadar sektöre 400 milyon dolar yatırım yapan ve şu anda Ortaköy'deki yoo istanbul projesinin satış ve inşaatına devam eden Say Yapı Teknoloji, 500 milyon dolarlık yatırım daha planlıyor.

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, “Bu sektördeki yatırımlarımızı büyütmek adına Say Yapı Teknoloji'yi gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştürmeyi hedefliyoruz. 2017 yılına kadar İstanbul'da iki projeye daha başlayacağız. Hem yatırımcı olmaya hem proje geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Say Yapı Teknoloji'nin müteahhit değil geliştirici olduğunu vurgulayan Sabri Yiğit, üst segment projelere odaklanmaya devam edeceklerini belirtti. Yiğit, üst segmentte sektördeki rekabetin dışında kalan niş bir pazar olduğunu ve bu alanın boş olduğunu dile getirdi. Yiğit, gayrimenkul yatırım ortaklığı olmalarında en büyük etkenin arsa stoklarının yanı sıra İstanbul'un geleceğine güvenmeleri olduğunun altını çizdi.

Metrekaresi 8 bin $'dan başlıyor

SAY Yapı Teknoloji İcra Kurulu Başkanı Işık Gökkaya, Ulus-Ortaköy-Zincirlikuyu üçgeni arasında yer alan projenin 22 dönüm arsasının bulunduğunu belirterek, “Proje alanının yalnızca 4 dönümü inşaat için kullanılıyor. Bu lokasyonda yatay mimaride proje yok” dedi. Projeden ciro beklentisinin 300 milyon dolar olduğunu belirten Gökkaya, “Projenin yüzde 20'si satıldı. Metrekare fiyatlarımız 8-11 bin dolar arasında değişiyor. Yıl sonuna kadar yüzde 70'ini satmayı hedefliyoruz” dedi.

Say Yapı