Loft Up/7.60 / Tatar Yapı

Tatar Yapı firmasının Loft Up/7.60 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
sabri paşayiğit

Sabri Paşayiğit 'Şerifali, 5 yıl içinde Koşuyolu olacak'

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 23.04.2015
SPD Mimarlık'tan Sabri Paşayiğit, Şerifali bölgesinin planlama açısından 5-6 yıl içerisinde Koşuyolu gibi olacağını ifade etti.
Tatar Yapı'nın Loft Up/7.60 ve Work Up/5.50 Şerifali projelerini tasarlayan SPD Mimarlık'tan Sabri Paşayiğit, emlaktasondakika.com mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Eroğlu'nun Ataşehir'deki kentsel dönüşüm projesinin de çizimini yürüten Sabri Paşayiğit, sektörün önümüzdeki dönemde daha iyi noktalara geleceğini ifade etti.

Loft Up ve Work Up için çok uğraştık

Farklı bir proje yapmanın mimari ve resmi kurum süreçlerinde uzadığını belirten Paşayiğit ‘Gelecek projelerde bu tasarımların üzerine çıkılabilmesi açısından önemli. Tatar Yapı'nın projeleri için de çok efor sarf ettik. Ancak ruhsatları aldık ve inşaatlara başladık. İki projede değerli bir bölgede yükseliyor' ifadelerini kullandı.

Şerifali, Koşuyolu gibi olacak

Tavan yüksekliklerinin insanların yaşam tarzını olumlu yönde etkileyeceğini belirten Paşayiğit ‘Burada ısınma soğutma bölümü için de çok çalıştık. Projenin olduğu Şerifali bölgesi resmi kurumlar açısından iyi bir planlamaya sahip. Üstelik bölge için hazırlanan planlara da harfiyen uyuluyor. Koşuyolu, Etiler'in arkasındaki gibi bir bölge olacak. Çünkü dolu boş oranları çok iyi hesaplanmış. İstanbul Finans Merkezi nedeniyle de çabuk dönüşebilecek bir alan' ifadelerini kullandı. İlk dönemde yapılan yapıların da Şerifali'de dönüşeceğini belirten Sabri Paşayiğit ‘Sonradan yapılan mimariler ufak olumsuzlukları etkileyecek. 5-6 sene içerisinde Şerifali bölgesi tıpkı Koşuyolu gibi olacak' dedi.

Sektör daha da ileriye gidecek

Türkiye'deki konut inşaat sektöründe ciddi gelişmeler olduğunun altını çizen Sabri Paşayiğit ‘Bizim iyi ve konforlu konutlarda isteğimiz, hakkımız var. Ülkemizde yapılacak çok iş var. Doğru yönetimlerle sektörümüz daha da ileriye gidecektir' diye konuştu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

sabri paşayiğit tatar yapı eroğlu ataşehir yenisahra şerifali konut projeleri