sabri paşayiğit

Sabri Paşayiğit: Avrupa Office'i kalp şeklinde tasarladık!

Sektörden Haberler Emine Pile 06.09.2016
Birçok markalı konut projesinin mimarı Sabri Paşayiğit, Dubai Cityscape Global 2016’da Emlaktasondakika.com ekibine özel açıklamalarda bulundu.
Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Dubai Cityscape Global 2016'ya katılan ünlü mimar Sabri Paşayiğit, Haber Müdür Yardımcımız Uğurcan Tokay'a önemli açıklamalarda bulundu. 

Sabri Paşa Yiğit, "Geçen seneye göre daha az insan var ama yarın daha kalabalık olacağını düşünüyorum. Tek şansızlığı Kurban Bayramı arefesinde olması olarak görüyorum. Ama yinede rağbet görüyor oldukça kalabalık çünkü dünyanın en büyük emlak fuarı. Sektördeki insanların birbirini gördüğü, projelerini takip ettiği bir fuar. Burada satış değil, sektörde kendimizi göstermek, projelerimizin ne aşamada olduğunu işverenlerimize göstermek için burdayız." ifadelerini kullandı.

Umman'da yeni bir projenin tasarımına başlayacaklarını belirten Sabri Paşayiğit, "Gelecek sene Umman'daki projelerimizin maketleriyle geleceğiz" dedi. 

Paşayiğit, İstanbul Finans Merkezi karşısında yer alan ve tasarımını yaptığı Avrupa Office Ataşehir hakkında şunları söyledi; Biz bu projeye başlarken hava fotoğraflarıyla eskizler yapmaya başladık. İnsanlar gelip geçerken ne görmeli?, bunları düşündük ve bir takım alternatiflerden sonra projemizi kalp şeklinde tasarladık. İstanbul'un kalbi slonıyla yürüttük, bakıldığında betonarme bir çekirdeğin etrafına sarılmış kalp şeklinde iki farklı cam rengiyle oluşan bir bina oldu. 5 aylık bir çalışma sonucunda gerçekleşti. Maketini fuar öncesi yurtdışında çok özenle takip ederek yaptırdık. Çıkan sonuçtan da çok mutluyuz." şeklinde konuştu. 

Sabri Paşayiğit Dubai Cityscape Global Dubai Emlak Fuarı